Przejdź do treści

nowenna

NOWENNA
DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela i na krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. Tenże Syn Twój umierając dał nam Ciebie za Matkę. Czyż więc nie będziesz dla nas, jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? Ciebie więc o Matko Nieustającej Pomocy, błagam najgoręcej, abyś wyprosiła mi u Syna Twego tą łaskę, której tak bardzo pragnę i tak bardzo potrzebuję...

Chwila ciszy

Ty wiesz o Matko Przebłogosławiona, jak bardzo Jezus Odkupiciel nasz pragnie udzielać nam wszelkich owoców Odkupienia. Ty wiesz, ze skarby te zostały złożone w Twoje ręce, abyś je nam rozdzielała Wyjednaj mi przeto o Najłaskawsza Matko, u Serca Jezusowego tę łaskę, o którą w tej nowennie pokornie proszę, a ja z radości wychwalać będę Twoje miłosierdzie przez całą wieczność. Amen.

WEZWANIA DZIĘKCZYNNE


Maryjo Matko nasza, dziękujemy Ci za wszystkie dary otrzymane od Boga za Twoim wstawiennictwem i wołamy:

Dziękujemy Ci Matko Nieustającej Pomocy!

-Za dar Jezusa, naszą Drogę, Prawdę i Życie.
-Za Twoje posłuszeństwo Słowu Bożemu.
-Za Twoje macierzyństwo pod krzyżem.
-Za Twoją dyskretną i pełną miłości obecność wśród ludzi.
-Za wsparcie w cierpieniu.
-Za opiekę w miejscach pracy.
-Za ocalonych z rozpaczy.
-Za uzdrowionych z choroby.
-Za wyzwolonych z mocy grzechu.
-Za Twoją Nieustającą Pomoc.
-Za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone.

O Matko nasza, racz przyjąć naszą wdzięczność za Twoje nieustanne wstawiennictwo u Boga, naszego Ojca. Pragniemy, Maryjo, wraz z Tobą wychwalać Go bez końca. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

WEZWANIA BŁAGALNE


Polecamy Ci Matko Nieustającej Pomocy , prośbynaszych braci i sióstr. Łączymy z nimi błagania wszystkich będących w potrzebie i wołamy:

Błagamy Cię Matko Nieustającej Pomocy!

-Wspieraj i osłaniaj swój Kościół.
-Chroń i podtrzymój Ojca Świętego, biskupów i kapłanów.
-Wypraszaj Kościołowi nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
-Oświecaj rządzących, ochraniaj naszą Ojczyznę i daj światu pokój.
-Bądź Matką samotnych i opuszczonych.
-Uzdrów chorych, wspomagaj ubogich i potrzebujących.
-Pomnażaj naszą miłość do Boga.
-Umacniaj naszą gotowość służenia bliźnim.
-Pomóż nam zachowywać pokój i jedność w rodzinach.
-Wspomóż  nas w potrzebach duchowych i materialnych.
-Bądź przy umierających i doprowadź zmarłych do radości życia wiecznego.
-W naszych osobistych intencjach.

O Matko Odkupiciela, która doznałaś w życiu wiele bólu i smutku, naucz nas przeżywać nasze trudy i cierpienia razem z Chrystusem, naszym Panem, który żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.

MODLITWA NA ZAKOŃCZENIE
św Jan Paweł II


O Matko Nieustającej Pomocy, Święta Matko Odkupiciela i Matko naszej nadziei! Przybądź z pomocą Twojemu ludowi, który gorąco pragnie powstać do nowego życia. Daj Wszystkim radość z podążania drogą świadomej i czynnej solidarności  z najbardziej ubogimi, głosząc w sposób nowy i odważny Ewangelię Twojego Syna, który jest fundamentem i celem ludzkości pragnącej prawdziwego, sprawiedliwego i trwałego pokoju.
Jak Dziecię Jezusa, które podziwiamy w tej czcigodnej Ikonie, także my chcemy uchwycić Twoją dłoń. Tobie nie brak mocy ani dobroci, by wspomóc nas w każdej trudności i potrzebie. Teraz jest Twoja godzina! Przybądź nam z pomocą i bądź dla wszystkich ucieczką i nadzieją. Amen.

Pod Twoją obronę...

Przez wstawiennictwo Maryi, Matki Nieustającej Pomocy, niech nas chroni, prowadzi i nam błogosławi Bóg Wszechmogący, który jest miłością: Ojciec, Syn i Duch Święty.  Amen.

Wróć do spisu treści