Przejdź do treści

2019.12.01

Ogłoszenia > 2019
       
  
Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu – 01.12.2019 r.

  1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent i Nowy Rok liturgiczny, cykl czytań  niedzielny B i powszedni II roku. W niedziele Adwentu śpiewamy o godz. 9:15 Godzinki o Niepok. Pocz. NMP, a w każdy czwartek odprawiamy Roraty o 15:30. W związku z tym, że nowy rok liturgiczny będzie poświęcony tajemnicy Eucharystii, w niedziele adwentowe będą głoszone specjalne kazania o Eucharystii. Powrócimy do tego cyklu także w okresie zwykłym.
  2. Dzisiaj poświęcimy nasze opłatki na stół wigilijny, które od dzisiaj będą dostępne w zakrystii.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zatem po Mszy św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. W środę zapraszamy na Nowennę Nieustanną i Mszę św. o godz. 17:00 a w czwartek na Roraty o 15:30. Od 17:00 porady psychologiczne.
  4. Wczoraj obchodziliśmy popularne imieniny Andrzeja. Świętował nasz O. Andrzej Wodka, pan Andrzej Sacha, pan Andrzej Kowalczyk i wielu innych. W tych dniach obchodzi imieniny i urodziny O. Edmund Kowalski, który wyjechał do Polski na wykłady. Wszystkim naszym solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy w modlitwie Panu Bogu i Matce Nieustającej Pomocy.
  5. Przekazujemy Wam serdeczne pozdrowienia od O. Macieja z Nairobi, który dziękuje za Waszą hojność. Do puszek zebranych zostało 616 €, za różańce 560€. Biorąc pod uwagę, że nieco wcześniej była zbiórka na misje SS. Pallotynek, na ubogich, na wypominki, możemy Was pochwalić za wielką ofiarność. Bóg zapłać.
  6. Od dzisiaj mamy naszą gazetkę sanktuaryjną w j. włoskim. Polecamy.
  7. Za tydzień o godz. 11:00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  8. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Czekanie ma sens”. Artykuły pt. „To Bóg wymyślił Adwent” i „Luksus cierpliwości” mówią o radości, którą daje oczekiwanie i zyskach, które płyną z cierpliwości. „Moje oczekiwania” to refleksje cenne dla kobiet, które czekają narodzin dziecka, a którym czasem nie jest łatwo przyjąć tę nową sytuację i wynikające z niej ograniczenia. „Rozsypane pomarańcze” to przypomnienie, że Adwent wyraża odwieczne ludzkie pragnienie, by spotkać Boga. Ponadto wiele innych ciekawych artykułów.
Wróć do spisu treści