Przejdź do treści

2019.01.06

Ogłoszenia > 2019
    
  
  
  
  
      
  
Ogłoszenia na II niedzielę po Bożym Narodzeniu, Objawienie Pańskie – 6.01.2019 r.
  1. Dzisiaj przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie uroczystością Trzech Króli. Dziękujemy wszystkim uczestnikom inscenizacji Pokłonu Trzech Króli. Na zakończenie liturgii zostaną pobłogosławione kreda i kadzidło. Kredą oznaczamy drzwi na znak, że w naszym mieszkaniu przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Piszemy na drzwiach C+M+B od pierwszych liter łacińskiego zdania: (Niech) Chrystus mieszkanie błogosławi (Christus mansionem benedicat) i dodajemy rok.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  3. W najbliższą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego i tym samym zakończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W tym dniu zapraszamy po Mszy św. o 12:30 na koncert kolęd w wykonaniu chóru Gaudium Poloniae z Kościoła św. Stanisława oraz Super Scholi dziecięcej. We środę jak zwykle Nowenna i Msza Św. o 17:00. We czwartek Msza św. o 15:30.
  4. Wszystkich pragnących zasilić szeregi tworzącego się Zespołu Tańców Ludowych, zapraszamy na spotkanie organizacyjne i pierwszą próbę (z p. instruktor Hanną Korkozowicz), w sobotę, 12 stycznia 2019 r., o godz. 19.00, w Auli św. Jana Pawła II przy kościele św. Stanisława BM. Pierwszym celem tej inicjatywy będzie reprezentowanie Polonii Rzymskiej w trakcie Festa dei Popoli. Szczegółowe informacje można uzyskać u p. Barbary Fiuk (tel. 3406167260).
  5. W ostatnim tygodniu stycznia gościć będziemy w naszym kościele zespół ewangelizacyjny z Koszalina z ks. Rafałem Jarosiewiczem, organizatorem m. in. rekolekcji na stadionie narodowym. Będą oni przez tydzień prowadzić spotkania ewangelizacyjne: modlitwę uwielbienia w łączności ze ŚDM w Panamie, katechezy i świadectwa, prezentacje multimedialne, śpiewy, codziennie po Mszy św. wieczornej ok. 19:15. Bardzo zależy nam, byście pomogli nam zaprosić wszystkich Polaków z Rzymu i okolic, choćby na niektóre ze spotkań.
  6. Także dzisiaj po Mszach św. zapraszamy na wspólne kolędowanie. Dzisiaj nie dotarł do nas nowy numer „Niedzieli”, dlatego w przyszłą niedzielę będą dwa pierwsze w roku 2019.


Wróć do spisu treści