Przejdź do treści

2017.09.17

Ogłoszenia > 2017
Ogłoszenia na XXIV Niedzielę zwykłą – 17.09.2017


1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o dziennikarzach i pracownikach mediów oraz wspierajmy dobre media i katolickie środki przekazu. Dzisiaj przypada także 78 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy polegli na skutek tego barbarzyńskiego najazdu i w wyniku zsyłek i wywózek na Sybir.

2. W poniedziałek przypada Święto Św. Stanisława Kostki patrona młodzieży, w czwartek Święto Św. Mateusza Ewangelisty (jak zwykle Msza św. o godz. 15:30), a w sobotę wspomnienie Św. O. Pio.

3. Zapraszamy w środę na Nowennę ku czci MB Nieust. Pomocy i Mszę św. o godz. 17:00.

4. 7 października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która odbyła się na Jasnej Górze. W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzą się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski. Tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu. Potem udadzą się na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”, gdzie o godz. 14.00 odbędzie się modlitwa różańcowa za Polskę i za świat, za polskie rodziny i o pokój w naszym kraju i na całym świecie. Zachęcajmy bliskich w Polsce do udziału w tej inicjatywie.

5. W niedzielę 15 października o godz. 15:00, odbędzie się w Auli Akademii Alfonsjańskiej spotkanie zorganizowane przez Ambasadę RP w Rzymie,  ze specjalistami z ZUS i NFZ. Wstęp wolny, a spotkanie przewidziane jest na 3-4 godziny.

6. W nowym numerze „Niedzieli”, poświęconym niedzieli środków przekazu, przeczytamy m.in. o inicjatywie Różańca do granic, o 70 roczn. ur. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, porady dla zbliżających się do emerytury a także wiele innych ciekawych treści.


Wróć do spisu treści