Przejdź do treści

2017.10.01

Ogłoszenia > 2017
Ogłoszenia na XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku – 1.10.2017


1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, zatem jak zwykle po Mszy św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy modlić się na Różańcu w każdą niedzielę po Mszy św. o 12:30 oraz w każdy czwartek po mszy św.

3. Zapraszamy na Nowennę i Mszę św. we środę o godz. 17:00 oraz na Mszę św. we czwartek o godz. 15:30.

4. Ambasada RP w Rzymie wznowiła porady prawne i psychologiczne, które są prowadzone przy naszym ośrodku duszpasterskim. W najbliższy czwartek o godz. 17:00 porady prawne, dotyczące pobytu i ubezpieczenia we Włoszech. Odbywają się one w rozmównicy klasztornej. Wejście przez zakrystię lub od strony Via Merulana 31. Grafik porad jest wywieszony przy wejściu do kościoła.

5. Ponadto, w niedzielę 15 października o godz. 15:00, odbędzie się w Auli Akademii Alfonsjańskiej spotkanie zorganizowane przez Ambasadę RP w Rzymie,  ze specjalistami z ZUS i NFZ. Wstęp wolny, a spotkanie przewidziane jest na 3-4 godziny.

6. W niedzielę 8 października planujemy wspólny wyjazd do Asyżu. Wyjazd przewidziany jest na godz. 7:00, powrót ok 19:00. Koszt pielgrzymki 16 euro. Zapisy wraz z wpłatą – u Pani Bogusławy: bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii, albo w sali św. Klemensa. Pozostało mało czasu, więc prosimy pospieszyć z zapisami.

7. 7 października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która odbyła się na Jasnej Górze. W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzą się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski. Tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu. Potem udadzą się na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”, gdzie o godz. 14.00 odbędzie się modlitwa różańcowa za Polskę i za świat, za polskie rodziny i o pokój w naszym kraju i na całym świecie. My także możemy włączyć się w tę inicjatywę modląc się w sobotę na różańcu z cała Polską o godz. 14:00.

Wróć do spisu treści