Przejdź do treści

2017.03.12

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na II niedzielę Wielkiego Postu – 12.03.2007


1. Trwa Wielki Post. W naszym kościele nabożeństwa wielkopostne odbywają się w następującym porządku: w każdy czwartek po Mszy  Św. o godz. 15:30 – Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o 12:30. Droga Krzyżowa po włosku odbywa się w naszym kościele zawsze w piątek o 18:00.


2. W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie Św. Klemensa Marii Hofbauera, który był pierwszym redemptorystą pracującym na ziemiach polskich. Wspominamy go w historii jako apostoła Warszawy i Wiednia. Jego wspomnienie przypada we środę 15 marca. Do tego dnia przygotuje nas specjalne Triduum podczas Mszy Św. wieczornych o 18:30. Rozważania poprowadzi O. Piotr Chyła.


3. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w naszej wspólnocie w IV, V i VI niedzielę Wielkiego Postu i zakończymy w Niedzielę Palmową. Rekolekcje poprowadzi O. Paweł Teperski OFMCap.


4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie siostrę misjonarkę, Pallotynkę, która podzieli się z nami swoimi misyjnymi doświadczeniami. Po Mszach Św. będzie można złożyć ofiary do puszek na rzecz misji.


5. Nowy numer Niedzieli zatytułowany jest „Dokąd zmierza Europa”. Przeczytamy w nim m.in. kilka artykułów o kobietach w związku z minionym Dniem Kobiet, o akcji „Misjonarz na Post”, o reformie oświaty – rozmowa z min. Anną Zalewską, o jałmużnie wielkopostnej i innych sprawach związanych z tym okresem, np. pracy nad sobą, o dobrej zmianie w zarządzaniu majątkiem narodowym i wiele innych. Polecamy!

Wróć do spisu treści