Przejdź do treści

2021.04.25

Ogłoszenia > 2021


IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prośmy Pana żniwa, aby posyłał nieustannie wybranych przez siebie mężczyzn i kobiety do szczególnej służby dla całego Ludu Bożego. Pamiętajmy także o seminarzystach, ich wychowawcach i profesorach. Jeśli ktoś pragnie wesprzeć materialnie nasze tuchowskie seminarium będzie taka możliwość po Mszy św. Za wszelkie ofiary jakie złożycie do puszki składamy Bóg zapłać.

  1. Ojciec Święty Franciszek zatwierdził wczoraj dekret o męczeństwie o. Vincente Toribio i 11. towarzyszy, hiszpańskich redemptorystów, którzy w najbliższym czasie zostaną beatyfikowani. Byli oni członkami dwóch wspólnot w Madrycie: M. B. N. P. i św. Michała Archanioła. Zostali zamordowanie pomiędzy 20 lipca a 7 listopada 1936 r. na początku krwawych prześladowań religijnych jakie miały miejsce w Hiszpanii do 1939 r. Niech tak liczni orędownicy wypraszają nam dziś potrzebne łaski.

  1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maryjny – maj. W naszym Sanktuarium nabożeństwo majowe będą odprawiane w niedzielę po Mszy św. o 12:30 oraz w czwartki również po Eucharystii o godz. 15:30. W tym dniu również przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (dzień modlitw za ludzi pracy i za bezrobotnych).

  1. Ojciec Święty Franciszek prosi cały Kościół, aby miesiąc maj był w tym roku szczególnym maratonem modlitewnym pod hasłem "Kościół modlił się nieustannie do Boga" (Dz 12, 5). Poprzez modlitwę różańcową będziemy błagać Pana o zakończenie pandemii. Trzydzieści sanktuariów, rozsianych po całym świecie, poprowadzi modlitwę maryjną, która będzie transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18.00. Papież Franciszek rozpocznie tę wielką modlitwę 1 maja, a zakończy ją 31 maja.

  1. Zapraszamy na nowennę i Mszę św. w środę o godz. 17:00. Zachęcamy do składnia próśb i podziękowań. W czwartek Msza św. o godz. 15:30.

  1. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 12:30 zmiana tajemnic różańcowych.

  1. W niedzielę, 2 maja przypada narodowe święto flagi – wywieszenie w tym dniu flagi narodowej jest wyrazem naszej dumy z przynależenia do narodu polskiego.

  1. W zakrystii do nabycia tygodnik "Niedziela".   
Wróć do spisu treści