Przejdź do treści

2017.02.19

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na VII niedzielę Zwykłą – 19 lutego 2017


1. W liturgii Kościoła w środę przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.

2. Zapraszamy na Nowennę o godz. 17:00. W czwartek wspomnienie Św. Polikarpa biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty. Msza św. po polsku o godz. 15:30.

3. Wprawdzie lista uczestników naszej pielgrzymki do Pompei w dniu 25 kwietnia jest już skompletowana, nadal przyjmujemy zapisy, być może na drugi autobus.

4. Nowy numer Niedzieli zatytułowany jest: Wiek XXI wiekiem cudów. Chodzi o uzdrowienia dokonujące się w sanktuarium w Loudes. W ub. roku zanotowano  58 niewytłumaczalnych uzdrowień. Do 2006 r., czyli w ciągu 148 lat od pierwszych uzdrowień, zanotowano ich tam 7200 – średnio 48 rocznie. Ponadto: Kapitan w spódnicy. Danuta Kobylińska-Walas to pierwsza kobieta kapitan żeglugi wielkiej w historii Polski. – Legendarna osoba, która słynie z ogromnego poczucia humoru, szacunku do ludzi i uczciwości – podkreślają marynarze. Berlin potrzebuje Warszawy. Wizyta Angeli Merkel w Warszawie nie była dla niej łatwa. Skończyły się czasy, gdy Warszawa przyklaskiwała na każdą propozycję Berlina. Naprawianie polskiej szkoły. Rozmowa o edukacyjnych nieporozumieniach, nauczycielskich rozterkach i manipulacjach politycznych. Żyję pełnią życia! Rozmowa z Panią Heleną – niewidomą aktorką jedynego w Polsce profesjonalnego Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego w Krakowie. Jets także wiele innych ciekawych artykułów, które polecamy.

= O G Ł O S Z E N I A      D U S Z P A S T E R S K I E =

Par. Św. Stanisława B. M., via delle Botteghe Oscure, 15

 Dziś, od godz. 16.00, spotkanie grupy modlitewnej SALVATOR.
 
W najbliższy poniedziałek kolejne spotkanie formacyjne dla polskich studentów o godz. 19.30.

Chór „Gaudium Poloniae” zaprasza na Adorację Eucharystyczną połączoną ze śpiewami uwielbienia w każdy czwarty piątek miesiąca - o godz. 20.00. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek  (24 lutego).

Uczestnikom ubiegłorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej, której przewodził Ks. Bp Grzegorz Ryś, proponujemy ponowny wyjazd zaraz po Bożym Narodzeniu (27.12.2017 – 2.01.2018). Ewentualny inny termin to: 15.01. – 21.01.2018. Wstępne zgłoszenia – z zaznaczeniem preferowanego terminu – można składać w Biurze Parafialnym lub e-mailem na adres: parafiaroma@gmail.com  (mogą się zgłaszać również osoby, które nie brały udziału w poprzedniej pielgrzymce!).

 W niedzielę za tydzień (26 lutego) Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji rodzin (po Eucharystii, tradycyjnie, spotkanie w Auli); natomiast na godz. 19.00 zapraszamy serdecznie na rozmowy na kanwie książki autorstwa o. Zdzisława Kijasa OFMConv pt. "Geniusz kobiety" (moderuje: ks. Andrzej Dobrzyński).

Biuro przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie czynne w poniedziałki i czwartki od godz. 9.00 do godz. 13.00 oraz od godz. 16.00 do godz. 17.30. Natomiast we wtorki, środy oraz piątki między godz. 16 a 17.30.

Wróć do spisu treści