Przejdź do treści

2017.12.10

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu – 10.12.2017 r.

1. Przeżywamy liturgiczny okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty w każdy czwartek o 15:30. W każdą niedzielę przed Mszą Św. o 9:30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, które zaczynają się o 9:15.

2. Dzisiaj po Koronce o godz. 15:15 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

3. W najbliższą sobotę Szkoła Polska w Rzymie zaprezentuje w naszym Kościele Jasełka. Poprzedzi je Msza Św. o godz. 12:00. Zapraszamy rodziców z dziećmi i wszystkich, którzy mogą przyjść.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o 9:30 będziemy gościć Kulturalne Towarzystwo Novmaru, które zaprasza na koncert polskich pastorałek pt. "Hej na Chochołowskiej". Zaśpiewają: Halina Jawor, Anna Seman, Maria Nowak, Jan Karpiel Bułecka, Mateusz Prandota.  Towarzyszyć będą muzycy: Jadwiga Frankiewicz, Hubert Frankiewicz, Tomasz Grzybowski, Marek Pawełek oraz chór dzieci z Domu Dziecka Dzieło Pomocy Dzieciom w Krakowie. Serdecznie zapraszamy. Zespół będzie nam towarzyszył podczas Mszy Św. oraz przez kilkanaście minut po jej zakończeniu. Ten sam zespół wystąpi wieczorem w kościele św. Stanisława.

5. Także w przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się tradycyjny koncert grup etnicznych działających przy naszym sanktuarium. Zapraszamy do udziału, rozpoczęcie po Mszy Św. wieczornej.

6. Jutro przypada rocznica podpisania przez bł. Papieża Piusa IX listu intencyjnego, w którym przekazał nam Ikonę MBNP. Po Mszy św. możliwość uczczenia Ikony.

7. W zakrystii dostępne są przez cały czas opłatki wigilijne.

8. Nowy numer „Niedzieli” zatytułowany jest ‘Za wschodnią granicą’. Przeczytamy w nim m.in. o przypadającym dzisiaj 18. Dniu Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, ciekawą rozmowę z Ks. prał. Jerzym Steckiewiczem, proboszczem w Kaliningradzie, wspomnienie o zmarłym niedawno prof. Adam Jedlińskim – wybitnym polskim prawniku i spółdzielcy, współtwórcy SKOKów, dodatek kulinarny z potrawami wigilijnymi, o Dziele „Wigilia bez granic” i wiele innych ciekawych artykułów.

9. Teraz zapraszamy wszystkie dzieci, bo widzę, że zbliża się do nas Mikołaj.

Wróć do spisu treści