Przejdź do treści

2018.09.16

Ogłoszenia > 2018
  
       
    
             
  
  
Ogłoszenia na XXIV niedzielę zwykłą – 16.09.2018 r.


  1. Serdecznie witamy wszystkich gości oraz wszystkich powracających z wakacji do Rzymu.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 18.09 – wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży, w piątek, 21.09 święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  3. Zapraszamy na nowennę do MBNP w środę o godz. 17:00 oraz na Mszę św. w czwartek o godz. 15:30.
  4. Nowy numer „Niedzieli” zatytułowany jest Niedziela Środków Społecznego Przekazu. W numerze przeczytamy: Czy Ziemia jest jeszcze okrągła...Takie pytanie stawia „Niedziela” w związku z ekspresowym rozwojem mediów elektronicznych i możliwością zmieszczenia całej wiedzy o świecie na płaskim dysku komputerowym. Wspólna historia „Gościa” i „Niedzieli” „Niedziela” i „Gość Niedzielny” mają tego samego założyciela: bp. Teodora Kubinę. Oba tygodniki spełniły ważną misję w związaną z odradzaniem się niepodległości Polski po I wojnie światowej.
List pisany od ćwierć wieku Sprawy wiary, patriotyzmu i codzienne życie – to tematy ukazującego się od 25 lat „Listu do Pani”, którym od początku kieruje red. Maria Wilczek. Święty, który się nie starzeje. Nastolatek, który dawał świadectwo dojrzałej wiary i konsekwentnie realizował wyznaczone cele – to można w skrócie ująć biogram św. Stanisława Kostki. Watażkowie Donbasu Kolejne zamachy na liderów separatystycznych republik donieckiej i ługańskiej pokazują, że do stabilizacji sytuacji na wschodzie Ukrainy daleko.
  1. Mamy dzisiaj także poprzednie numery Niedzieli z całego sierpnia. W nich także wiele interesujących artykułów. Można je także nabyć za dowolną, mniejszą opłata, np. 1 euro.
Wróć do spisu treści