Przejdź do treści

2022.02.27

Ogłoszenia > 2022
  

VII niedziela zwykła – 27.02.2022 r.

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Ojciec Święty Franciszek prosi cały Kościół Święty, aby środa popielcowa była dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie.
  2. W Środę Popielcową Nowenna o godz. 17:00, a po niej Msza Św. z obrzędem posypania głów popiołem. Obrzęd posypania popiołem powtórzymy także we czwartek dla tych, którzy nie mogą przyjść we środę.
  3. Przypominamy, że w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu posiłków. Post polegający na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu posiłków obowiązuje wszystkich od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia (1 posiłek do syta w ciągu dnia); wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje od 14. roku życia do końca życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – obowiązująca m.in. w Polsce, polega na powstrzymaniu się od spożycia mięsa i pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku. Także we Włoszech post piątkowy od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki Wielkiego Postu.
  4. W Wielkim Poście Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą po polsku zawsze we czwartek po Mszy św. o godz. 15:30. Gorzkie Żale będziemy śpiewać w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:30.
  5. W czwartek po Mszy św. o 15:30 pierwsza Droga Krzyżowa.
  6. W zakrystii jest do nabycia najnowszy numer „Niedzieli”.
Wróć do spisu treści