Przejdź do treści

2020.05.31

Ogłoszenia > 2020
  
  

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020r.

  1. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obchodzimy rocznice naszych święceń kapłańskich. Dziękujemy Wam za życzliwość, modlitwę i prosimy o dalszą.
  2. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
  3. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będą się odbywać w czwartek po Mszy o godz. 15.30 a w niedzielę po Mszy o godz. 12.30.
  4. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Jest to także Dzień Dziecka. Polecamy wszystkie dzieci opiece Matki Bożej. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana będziemy modlić się szczególnie za kapłanów oraz o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy Św. Adoracja Najśw. Sakr. i nabożeństwo czerwcowe. W środę zapraszamy na Nowennę Nieustanną o 17:00.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. Do spowiedzi przystępujemy w zakrystii lub obok zakrystii, jeśli pogoda na to pozwala.
  7. W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy odpowiedzi napytanie kim są młodzi ludzie, którzy dziś decydują się zostać księżmi? Czym dla wstępujących do seminarium jest kapłaństwo? Ciekawe artykuły także o Duchu Świętym, oraz o roli kard. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w historii Polski. Niedziela dostępna jest w zakrystii.


= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =

Kościół Św. Stanisława BM
■  Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy 50-dniowy Okres Wielkanocny.
■ W miesiącu czerwcu pragniemy uczcić w szczególny sposób Najświętsze Serce Pana Jezusa.
■ Istnieje jeszcze możliwość oglądania (poprzez Facebook) transmisji „na żywo” z naszego kościoła (należy wpisać: Kościół św. Stanisława Rzym):
– Zesłanie Ducha Świętego:                       * Msza św. o godz. 18.00 (na zakończenie – nabożeństwo majowe)
– od  poniedziałku do soboty (z wyjątkiem piątku!):                             * Msza św. o godz. 18.30
(na zakończenie – nabożeństwo czerwcowe)
– Niedziela Trójcy Świętej (07.06.):           * Msza św. o godz. 18.00
* Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00
■ W niedzielę transmisja Mszy św. online TYLKO o godz. 18.00.
■ Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii „na żywo” w naszym kościele oraz do korzystania z sakramentu spowiedzi św.
■ Najbliższy piątek (05.06.) to pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. – od godz. 17.30 do godz. 18.20. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia wyjątkowo – bezpośrednio przed wieczorną Eucharystią (godz. 18.15.). Na tę Mszę św. o godz. 18.30 trzeba się wcześniej ZAPISAĆ !
■ W przyszłą niedzielę – pierwszą w miesiącu – o godz. 19.00. odbędzie się tradycyjny Wieczór Uwielbienia (konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na listę). Zapraszamy!
■ Nabożeństwa czerwcowe (ku czci Najświętszego Serca Jezusowego) są odprawiane codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św.
■ Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00.
■ Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów są czynne (z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności) we wtorki i czwartki, między godz. 9.00 a 12.30. We wszelkich sprawach można się nadal kontaktować telefonicznie lub drogą mailową.
■ Zgodnie ze wspólnymi ustaleniami administracji państwowej oraz przedstawicieli Episkopatu Włoch, począwszy od 18 maja, JEST  MOŻLIWY UDZIAŁ WIERNYCH w Mszach i nabożeństwach sprawowanych we włoskich kościołach – także i w naszym kościele!
Z A S A D Y:
-we Mszy św. lub nabożeństwie w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 24 osoby !
-uczestnicy zajmują wyznaczone, wyraźnie oznakowane miejsca
– W Mszach niedzielnych – czyli w sobotę wieczorem o godz. 18.30, oraz w samą niedzielę o godz. 7.15, 8.30., 10.00., 11.00., 12.00 oraz 18.00 – uczestniczyć mogą te osoby, które zgłosiły się osobiście (odpowiednio wcześniej) i zostały wpisane na listę
-zapisy na listę, na konkretny termin, będą odbywały się wyłącznie drogą telefoniczną – numer telefonu: 380 647 71 27. Pod ten numer można dzwonić codziennie między godz. 16.00 a 17.30 oraz między godz. 20.00 a 21.00. W danym tygodniu przyjmujemy zapisy jedynie na najbliższą niedzielę
-przy wejściu do kościoła, osoba specjalnie wyznaczona, będzie wpuszczała uczestników według sporządzonej listy
-punktualnie o godzinie rozpoczęcia Mszy św. drzwi zostaną zamknięte i nie będzie już możliwości dołączenia do uczestników (prosimy przyjść przynajmniej 5 minut wcześniej)
-przy wejściu należy zdezynfekować ręce (najlepiej mieć ze sobą żel dezynfekujący) i zachowywać odstęp przynajmniej 1,5 metra
-każdy uczestnik musi mieć założoną maskę zasłaniającą usta i nos
-znak pokoju przekazujemy jedynie przez skinienie głową
– Komunię św.  przyjmujemy na rękę
–nie tworzymy zwartych grup przed kościołem, zarówno przed jak i po Mszy
-ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła do ustawionego tam koszyka
-prosimy o pozostanie w domu te osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi lub które mają symptomy zachorowania, jak i te, których temperatura ciała przekracza 37,5 stopnia Celsjusza
-gdy chodzi o możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania to na razie miejscem jego sprawowania będzie Aula św. Jana Pawła II. Zarówno spowiednik jak i penitent używają masek i zachowują odpowiedni odstęp. Osoby oczekujące muszą zachować bezpieczną odległość od siebie. W dni powszednie będzie taka możliwość od godz. 17.30 do godz. 18.20. Zachęcamy, aby właśnie w dni powszednie korzystać z tego sakramentu. W niedzielę również istnieje taka możliwość, ale jedynie przed Mszą św., na którą było się zapisanym (nie ma takiej możliwości w trakcie tejże Mszy). Dojście do Auli przez drzwi z lewej strony bramy głównej kościoła (bezpośrednio z ulicy Botteghe Oscure). Przypominamy, że na spowiedź można umówić się także w innym, dogodnym terminie (telefonicznie lub mailowo).
Wróć do spisu treści