Przejdź do treści

2020.05.03

Ogłoszenia > 2020
  

  


Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną – 3.05.2020
  1. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dziś także obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw w tej intencji.
  2. Z kalendarza liturgicznego:
w poniedziałek przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika
we wtorek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
–  w środę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
–  w piątek uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski
  1. Także w najbliższą środę zapraszamy do udziału w Nowennie Nieustannej transmitowanej z naszego kościoła o godz. 17:00
  2. Nie mamy na razie informacji od kiedy będziemy mogli odprawiać Msze św. z udziałem wiernych, do tego czasu obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy w kościele. Zachęcamy do uczestnictwa za pośrednictwem środków przekazu.
  3. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, po Mszy Św. odmówimy litanię loretańską.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w zbliżających się wyborach prezydenckich. Będą od najprawdopodobniej korespondencyjne. Aby wziąć w nich udział należy się wcześniej zarejestrować, tak jak zwykle, do 7 maja włącznie.  Szczegóły: https://www.gov.pl/web/wlochy/wybory-2020


= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół Św. Stanisława BM
Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, to Światowy Dzień Modlitw o powołania do szczególnej służby w Kościele.
Nadal obowiązują administracyjne obostrzenia dotyczące kultu religijnego we Włoszech. Módlmy się, aby jak najprędzej życie Kościoła, w tym naszej wspólnoty, odzyskało właściwą formę.
Zachęcamy do oglądania (poprzez Facebook) transmisji „na żywo” z naszego kościoła (należy wpisać: Kościół św. Stanisława Rzym):
-IV Niedziela Wielkanocna:                 * Msze św. o godz. 10.00 i 18.00.; (03.05.)                                                   * nabożeństwo majowe o godz. 17.30;
-od poniedziałku do soboty:  * nabożeństwo majowe o godz. 18.00;                                                                     * Msza św. o godz. 18.30.
Dziś, o godz. 12.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Róż Różańcowych.
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów pozostają nieczynne. We wszelkich sprawach można się kontaktować telefonicznie lub drogą mailową.
Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00 do godz. 17.30. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty. Na spowiedź można się także umówić (telefonicznie lub mailowo) w innym, dogodnym terminie.
W piątek, 8 maja, obchodzimy uroczystość św. Stanisława BM, a tym samym uroczystość patronalną naszego kościoła. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę, poprzez internet, w czasie Eucharystii o godz. 18.30.
Przypominamy, iż w przyszłą niedzielę (10 maja) odbędą się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (możliwość głosowania w Rzymie w godz. 7.00-21.00 w pomieszczeniach Ambasady RP). Wcześniej (do 7 maja włącznie) należy wpisać się do spisu wyborców! Szczegóły: https://www.gov.pl/web/wlochy/wybory-2020
Zachęcamy do udziału w wyborach – jest to nasz chrześcijański i obywatelski obowiązek.
Uroczystość pierwszokomunijna została przełożona na październik.
Informujemy, że ojcowie redemptoryści z rzymskiego kościoła św. Alfonsa (Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy) prowadzą transmisję Mszy św. niedzielnej (o godz. 9.30) oraz  Nowenny i Mszy św. w środy (od godz. 17.00).  Są one dostępne na kanale YouTube (youtu.be/JclgXbcMlp4) oraz na Facebook’u (Perpetuo-Soccorso-Roma).
Osoby, które w związku z obecną sytuacją znalazły się w trudnym położeniu ekonomicznym, mogą skorzystać z pomocy oferowanej przez władze Rzymu. https://www.comune.roma.it/web/it/bando-concorso.page?contentId=BEC560368
Pani Bożena Wróblewska udziela bezpłatnie porad na temat wszelkich rozporządzeń dotyczących pomocy osobom z problemami ekonomicznymi (tel. 338 92 45 961).
Intencje mszalne, które zostały przyjęte, zostaną odprawione w ustalonych terminach.
Wróć do spisu treści