Przejdź do treści

2017.10.15

Ogłoszenia > 2017
Ogłoszenia na XXVIII niedzielę zwykłą – 15.10.2017


1. Dzisiaj, o godz. 15:00, w Auli Akademii Alfonsjańskiej odbędzie się spotkanie zorganizowane przez Ambasadę RP w Rzymie,  ze specjalistami z ZUS-u i NFZ-u z Polski. Wstęp wolny, a spotkanie przewidziane jest na 3-4 godziny. Wejście od strony Via Merulana 31.

2. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Gerarda, redemptorysty, patrona matek oczekujących potomstwa i dobrej spowiedzi. Główną uroczystość będziemy sprawować jutro podczas Mszy Św. o godz. 18:30, ale już dzisiaj mamy okazję zapoznać się z tym wielkim świętym.  Po Mszy Św. okazja uczczenia relikwii św. Gerarda.

3. Również jutro przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Panu Bogu za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

4. W tym tygodniu przypadają: jutro - 16 X – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, żony Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; pojutrze - 17 X – św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty i następcy św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła; w piątek - 20 X – św. Jana Kantego kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, znanego z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia; patrona profesorów i studentów; a w sobotę - 21 X – bł. Jakuba Strzemię (1340-1409), franciszkanina, biskupa, gorliwego misjonarza Kresów Wschodnich.

5. W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6. Zapraszamy serdecznie na Nowennę we środę o 17:00 i na Mszę św. i różaniec - w czwartek o 15:30.

7. W przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy obchodzili Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

8. Nowy numer Niedzieli poświęcony jest 100 rocznicy objawień fatimskich. W nim kilka artykułów o Fatimie, ale także m.in. wywiad z Adamem Woronowiczem – odtwórcą głównej roli w filmie „Dwie korony” o świętym Maksymilianie, z Janem Budziaszkiem – perkusistą zespołu Skaldowie i świeckim rekolekcjonistą, artykuł o przypadającej dzisiaj 200 rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, a także wiele innych.

Wróć do spisu treści