Przejdź do treści

2017.11.26

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na Niedzielę Chrystusa Króla – 26.11.2018 r.


1. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla odnowimy za chwilę Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który wypowiedzieliśmy wspólnie w roku ubiegłym. Zostaną następnie poświęcone opłatki wigilijne. Będą one dostępne w zakrystii.

2. Dzisiaj po raz ostatni po Mszy św. modlimy się za zmarłych z naszych rodzin. Listy z wypominkami z całego miesiąca są położone na końcu kościoła.

3. Jeszcze raz pragnę podziękować za złożone przy okazji list wypominkowych ofiary na potrzeby naszej wspólnoty. Dzięki nim udało się nam kupić nową kuchnię gazową i lodówkę do Sali św. Klemensa, komplet nowych lekcjonarzy mszalnych i zbiór psalmów dla organisty, nowe dzwonki do kościoła, które będą naszym darem dla sanktuarium oraz nowy ornat z MB Nieust. Pomocy, który jeszcze jest w drodze.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się liturgiczny okres Adwentu, czyli oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Mszę św. Roratnią sprawować będziemy w każdy czwartek o 15:30. W Adwencie będziemy także przed poranną Mszą św. niedzielną, ok. godz. 9:10 śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy.

5. W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca, oraz Msza św. o godz. 12:30 w intencji członków Róży różańcowej.

6. Zapraszamy na Nowennę do MBNP we środę o 17:00. Przypominam o czwartkowych poradach prawnych o 17:00 w rozmównicy klasztornej. W czwartek przypada też święto św. Andrzej Ap. Pamiętajmy o naszych solenizantach, wśród których są m. in. O. Prof. Andrzej Wodka i p. Andrzej Sacha.

7. W niedzielę 10 grudnia odwiedzi nas także Mikołaj, w związku z tym przypominamy rodzicom, by przyprowadzili dzieci i zadbali o co trzeba.

8. W nowym numerze „Niedzieli”, zatytułowanym „Chrystus Król”, przeczytamy m. in. Czy koniec świata się spóźnia? Z mielizny wypłynąć na głębię; Pora zejść z kanapy, Złe wiadomości z Chin, Nie będzie jak było – rozmowa z posłem Piotrowiczem o reformie sądownictwa i wiele innych ciekawych artykułów.

Wróć do spisu treści