Przejdź do treści

2020.10.25

Ogłoszenia > 2020

Ogłoszenia na XXX niedzielę zwykłą – 25.10.2020 r.

  1. Kończy się miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w czwartek po mszy św. o godz. 15:30
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. W zawiązku z sytuacją jaka panuje na świecie:
"Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień".
Dlatego też w tym roku nie udamy się 1 listopada, jak to było zwyczajem lat poprzednich, wspólnie na cmentarz. Nabożeństwo za zmarłych odbędzie się po mszach św. o godz. 9:30 i 12:30. Zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy.
  1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa wypominkowe po mszach św. o godz. 9:30 i 12:30 oraz w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 15:30. W każdą niedzielę listopada będzie odprawiana msza św. w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele. Karty na wypominki można zabrać w zakrystii.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy we środę Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim solenizantom składamy nasze najlepsze życzenia.
  3. W zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek na cele misyjne 380 euro. Dziękujemy za ofiary.
  4. Tygodnik "Niedziela" jest dostępny w zakrystii. Cena 2 euro.

Kościół św. Stanisława

Tymczasowo, Msze św. niedzielne w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 7.15, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00. Msza o godz. 11.00 jest zarezerwowana dla dzieci komunijnych.
INFORMUJEMY, iż u przebywającego aktualnie w Polsce, ks. Mateusza, stwierdzono obecność Covid 19. Wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały z nim bliski kontakt, proszone są o podjęcie odpowiednich działań, zgodnie z obowiązującymi procedurami.
Wszyscy członkowie wspólnoty księży i sióstr mieszkających przy kościele św. Stanisława, przeprowadzili testy, które nie wykazały infekcji. Mimo to, ze względów bezpieczeństwa sanitarnego, osoby te poddały się rygorom okresowej kwarantanny.
Przypominamy, że w naszym kościele, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na Msze niedzielne trzeba wcześniej zapisać się telefonicznie (380 647 7127); można to uczynić codziennie między 16.00 a 17.30 oraz między 20.00 a 21.00; zgłoszenie można też przesłać SMS-em (o każdej porze).
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które mają miejsce w naszym kościele codziennie, przez cały październik, pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
Ukazał się pierwszy tom monumentalnego dzieła, ukazującego w sposób profesjonalny historię naszego kościoła. Jest to książka autorstwa Dariusza Radziechowskiego pt. „Karol Wojtyła w polskim kościele i hospicjum św. Stanisława w Rzymie”. Do nabycia w naszej zakrystii, w cenie 10 euro. POLECAMY!
Możliwość skorzystania z poradnictwa rodzinnego w biurze parafialnym (Via delle Botteghe Oscure 16A): dzisiaj między godz. 9.30 a 11.30.
W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone zostały „karty wypominkowe”. Można je zabrać, wypisać swych zmarłych, a następnie oddać w zakrystii. W intencji tych osób będziemy się modlić w naszym kościele w listopadzie – począwszy od Dnia Zadusznego.
W niedzielę za tydzień (01.11.), przypada uroczystośc Wszystkich Świętych. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. Dodatkowo zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy polskiej na cmentarzu Prima Porta – o godz. 16.00. Zapraszamy!
Punkt konsultacyjno-informacyjny czynny będzie za tydzień (01.11.) od godz. 9.30 do 11.30 (w biurze parafialnym, pod numerem 16A).
Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej – nowy numer czasopisma „Miłujcie się” oraz tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny”.
Kalendarze ścienne na rok 2021, z wizerunkiem św. Jana Pawła II lub papieża Franciszka – do nabycia w zakrystii (cena: 3 euro).


Wróć do spisu treści