Przejdź do treści

2018.12.30

Ogłoszenia > 2018
    
  
  
  
  
      
Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny – 30.12.2018 r.

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. Jutro ostatni dzień starego roku. Wspomnienie Św. Sylwestra, Papieża. O godz. 18.00, podczas Adoracji, podziękujemy Bogu za miniony rok. Przepraszać będziemy za nasze grzechy i prosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo na Nowy Rok Pański 2019. Msza Święta na koniec roku o godz. 19.00.
  3. We wtorek Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zakończenie Oktawy Bożego Narodzenia i Światowy dzień modlitw o pokój. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy Św. o 7:00. Pierwsza Msza św. o godz. 8:00.
  4. W środę wsp. Św. Bazylego i Św. Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła. Zapraszamy na Nowennę nieustanną i Mszę św. o godz. 17:00.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. czwartkowej o godz. 15:30 – Adoracja Najśw. Sakr. w intencji powołań.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczs Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę, służące do oznaczenia naszych domów.
  7. Jeśli ktoś życzyłby sobie kolędowych odwiedzin kapłana i błogosławieństwa domu, wystarczy umówić się ze mną w zakrystii.
  8. Także dzisiaj po Mszy św. zapraszamy do wspólnego kolędowania.
  9. U progu nowego roku kalendarzowego 2019 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty duszpasterskiej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.
Wróć do spisu treści