Przejdź do treści

2018.06.10

Ogłoszenia > 2018
  

  
  
  
  
Ogłoszenia na X Niedzielę zwykłą – 10.06.2018 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. próba śpiewu przed międzynarodowym koncertem ku czci MBNP w dniu 21 czerwca. Zapraszamy osoby, które zechcą nam pomóc w śpiewie. Zaraz po próbie krótkie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  2. Dzisiaj dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego O. Bernarda Łubieńskiego, redemptorysty, apostoła MBNP. Na koniec Mszy św. odmówimy modlitwę o beatyfikację.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, święto św. Barnaby, apostoła, we wtorek - wspomnienie bł. 108 męczenników II wojny św., we środę - św. Antoniego z Padwy, prezbitera i DK, w czwartek - bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  4. We środę zapraszamy na Nowennę Nieustanną o godz. 17:00. W czwartek Msza św. i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15:30. Także w czwartek – porady psychologiczne od 17:00.
  5. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Modlitwa za Ojczyznę”. Przeczytamy w nim m. in. – Aborcja eugeniczna niezgodna z konstytucją - Prokurator generalny Zbigniew Ziobro przesłał do Trybunału Konstytucyjnego swoje stanowisko w sprawie aborcji eugenicznej. Dokument jednoznacznie wskazuje, że zabijanie dzieci ze względu na podejrzenie niepełnosprawności jest niezgodne z konstytucją. – Urodził się jako święty – Ks. Dolindo Ruotolo przemawia do nas bardzo mocno swoją postawą wewnętrznej radości w przeciwnościach. Oznacza to, że znalazł on prawdziwe oparcie w życiu – podkreśla ks. prof. Robert Skrzypczak. W „Niedzieli” rozmowa na temat tego niezwykłego kapłana, który uczy nas najkrótszej i najskuteczniejszej modlitwy: „Jezu, Ty się tym zajmij!”. – Wspomina ostatni szkolny kolega Karola Wojtyły - Po raz ostatni zasiedli w ławkach wadowickiego gimnazjum w pogodny dzień przed osiemdziesięcioma laty, 17 kwietnia 1938 r., gdy przygotowywali się do matury. Nie przypuszczali, że już wkrótce przyjdzie im złożyć najtrudniejszy egzamin – z patriotyzmu. W „Niedzieli” wspomnienie Eugeniusza Mroza, ostatniego żyjącego szkolnego kolegi Karola Wojtyły, w 80. rocznicę wadowickiej matury.
Wróć do spisu treści