Przejdź do treści

2020.02.23

Ogłoszenia > 2020


Ogłoszenia na VII niedzielę zwykłą – 23.02.2020 r.

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Nowenna o godz. 17:00, a po niej Msza Św. z obrzędem posypania głów popiołem. Obrzęd posypania popiołem powtórzymy także we czwartek dla tych, którzy nie mogą przyjść we środę.
  2. Przypominamy, że w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu posiłków. Post polegający na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu posiłków obowiązuje wszystkich od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia (1 posiłek do syta w ciągu dnia); wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje od 14. roku życia do końca życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – obowiązująca m.in. w Polsce, polega na powstrzymaniu się od spożycia mięsa i pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku. Także we Włoszech post piątkowy od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki Wielkiego Postu.
  3. W Wielkim Poście Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą po polsku zawsze we czwartek po Mszy św. o godz. 15:30. Gorzkie Żale będziemy śpiewać w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:30
  4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od niedzieli 22.03, czyli IV niedzieli Wielkiego Postu. Tegorocznym rekolekcjonistą jest ks. Kan dr Tomasz Pocałujko, pracownik Kongregacji ds. Duchowieństwa, który przez trzy niedziele, będzie pomagał nam w wielkopostnym nawróceniu. W modlitwie prośmy dla księdza Tomasza o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego.
  5. W czwartek po Mszy św. o 15:30 pierwsza Droga Krzyżowa i od godz. 17:00 porady psychologiczne.
  6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, zatem po Mszy Św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  7. Polecamy serdecznie nowy numer „Niedzieli”.
Wróć do spisu treści