Przejdź do treści

2017.11.12

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na XXXII Niedzielę zwykłą – 12.11.2017 r.


1. Dziękujemy O. Zbigniewowi za podzielenie się słowem Bożym. Przed kościołem O. Zbigniew będzie sprzedawał książki. Serdecznie polecamy. Dzisiejsza niedziela jest także dniem wspierania powołania redemptorystowskiego. Módlmy się o nowe święte i liczne powołania do Zgromadzenia Redemptorystów.

2. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek wspomnienie świętych pierwszych męczenników polskich, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, a w sobotę bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy. Zapraszamy jak zwykle na Nowennę do MBNP we środę na godz. 17:00 i na Mszę św. we czwartek o 15:30.

3. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych. Wypominki zawsze po niedzielnych Mszach Św. Dzisiaj w zakrystii można wpisywać na listę osoby, które odeszły w tym roku. Pomodlimy się za nie podczas liturgii jutrzni za zmarłych w niedzielę 26.11 o godz. 9:30. Za zmarłych polecanych w wypominkach sprawujemy w każdą niedzielę Mszę św. o godz. 12:30.

4. Dzisiaj o 15:15 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

5. Nowy numer „Niedzieli” zatytułowany jest „W drodze do niepodległości”. Przeczytamy w nim m. in. o pierwszej pielgrzymce mężczyzn na Jasną Górę, o IX Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który będzie obchodzony 12 listopada, o polskiej drodze do niepodległości, a także rozmowę z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, biblistą i przewodnikiem po Ziemi Świętej, o patologiach w samorządzie terytorialnym i wyrównywaniu szans rozwojowych gmin z Arkadiuszem Czartoryskim, o repatriantach z Kazachstanu z Zofią Teligą-Mertens i wiele innych ciekawych artykułów.

6. Za chwilę, w związku z przypadającą wczoraj 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości odmówimy wspólnie modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi.


Wróć do spisu treści