Przejdź do treści

2020.0.6.28

Ogłoszenia > 2020
  
  
  
  
  
Ogłoszenia na 13 niedzielę zwykłą – 28.06.2020 r.

  1. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę, a więc o 9:15 i o 12:30. Po Mszy o 12:30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
  2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic żywego różańca.
  3. Zapraszamy na Nowennę i Mszę Św. w środę o godz. 18:00 oraz na Mszę św. i adorację w czwartek o 15:30.
  4. We wtorek przypada wspomnienie bł. Januarego Sarnellego – redemptorysty, a w piątek święto św. Tomasza Apostoła.
  5. Dzisiaj w Polsce wybory prezydenckie. Modlimy się za Ojczyznę i o zwycięstwo dobra. Jeśli będzie potrzebna II tura wyborów, osoby które nie brały udziału w I turze będą mogły się zarejestrować tylko w dniu 29.06. Będzie tylko jeden dzień na rejestrację w spisie wyborców. Osoby, które brały udział w I turze, nie muszą się ponownie rejestrować.
  6. Nowy numer „Niedzieli” podejmuje temat jak będą wyglądały pielgrzymki w 2020 roku. Skąd pochodzą i na co przeznaczone są pieniądze Watykanu? O konwencji stambulskiej, która traktuje religię, jako źródło przemocy, dlaczego naukowcy wierzą w Boga a także wiele innych ciekawych artykułów. Nadal dostępne są dwa numery „Miłujcie się”. Czasopisma można nabyć w zakrystii w cenie 2 euro.

= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół Św. Stanisława BM
Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii „na żywo” w naszym kościele lub – tymczasowo – w innych dostępnych świątyniach, a także do korzystania z sakramentu spowiedzi św.
Dzisiejsza Msza św. o godz. 10.00, będzie sprawowana w intencji rodzin. Bezpośrednio po liturgii odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty rodzin.
W poniedziałek (29.06.) obchodzimy liturgiczną uroczystość świętych Apostołów – Piotra i Pawła. Jest to jednocześnie patronalne święto miasta Rzymu. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.15, 10.00 oraz o 18.30 (wcześniej trzeba się zapisać!).
Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
W najbliższą niedzielę (05.07.), Msza św. o godz. 11.00, odprawiona zostanie w intencji członków Żywego Różańca (po Eucharystii – zmiana tajemnic).
Gorąco zachęcamy, by w duchu wiary, odpowiedzialności i solidarności wesprzeć finansowo Kościół katolicki we Włoszech. Można to uczynić poprzez dobrowolny odpis podatkowy – tzw. L`OTTO PER MILLE.
Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00.
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów są czynne we wtorki i czwartki, między godz. 9.00 a 12.30. We wszelkich sprawach można się nadal kontaktować telefonicznie lub drogą mailową.
Przypominamy o podstawowych zasadach obowiązujących obecnie w naszym kościele:
-we Mszy św. lub nabożeństwie w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 24 osoby
na Msze niedzielne trzeba wcześniej zapisać się telefonicznie (380 647 71 27); można to uczynić codzienne między 16.00 a 17.30 oraz między 20.00 a 21.00
-Komunię św. przyjmujemy na rękę
-unikamy tworzenia zwartych grup
-używamy maseczek i zachowujemy bezpieczny dystans
-ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła.
Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (w Auli Jana Pawła II) – w dni powszednie od godz. 17.30 do godz. 18.20. W niedziele – przed Mszą św., na którą jest się zapisanym.
Przyjmujemy intencje mszalne na drugie półrocze bieżącego roku.
W zakrystii można nabyć czasopismo „Miłujcie się” oraz tygodnik katolicki „Niedziela”.

Wróć do spisu treści