Przejdź do treści

2019.09.15

Ogłoszenia > 2019
  


Ogłoszenia na XXIV niedzielę zwykłą – 15.09.2019 r.

  1. Gościmy dzisiaj chór „Inspiratum” z parafii katedralnej św. Aleksandra w Kijowie pod dyrekcją pani Swietłany Kaznodij. Chór ma ze sobą trochę płyt, które będzie sprzedawał przed kościołem w cenie 10 euro. Jeśli ktoś chciałby z tej okazji złożyć ofiarę, nawet nie kupując płyt, ale chcąc wesprzeć naszych gości, będziemy wdzięczni.
  2. Witamy wszystkich gości i powracających po wakacjach.
  3. W najbliższym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie świętych Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa; we środę, święto św. Stanisław Kostki, patrona Polski; w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona i Towarzyszy; w sobotę, święto św. Mateusza, Apostoła.
  4. Zapraszamy na Nowennę do MBNP w środę o 17:00 i na Mszę św. w czwartek o 15:30.
  5. Czynna już jest nasza sala św. Klemensa. Zapraszamy. Porady prawne i psychologiczne od października. Grafik jest wywieszony przy wejściu do Kościoła.  
  6. Nowy numer „Niedzieli” zatytułowany jest Media, profesja, czy misja. Przeczytamy w nim m. in. Jacy powinni być dziennikarze, którzy kształtują świadomość milionów, a czasem mają większy wpływ na politykę niż politycy? Krzysztof Ziemiec w wywiadzie „Zawód podwyższonego ryzyka” wskazuje na szybkość i efektywność, inni mówią o wrażliwości na drugiego człowieka, chęci poprawiania świata i wiarygodności. Ks. Artur Stopka w artykule „Duch w klatce i katoliccy dziennikarze” przypomina słowa papieża Franciszka, który prosił, by dziennikarze pokornie poszukiwali prawdy. Wygrać młodzież dla Polski. Palący problem Amazonii. Kilka myśli przed wyborami. To niektóre tytuły. Serdecznie polecamy.

Wróć do spisu treści