Przejdź do treści

2017.05.21

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na VI niedzielę Wielkanocną – 21.05.2017


1. Dziękujemy serdecznie naszym gościom za obecność i modlitwę.

2. W tym tygodniu, we środę przypada wspomnienie MB Wspomożycielki wiernych. Zapraszamy na Nowennę o 17:00, podczas której będziemy gościć Figurę Matki Bożej Fatimskiej przeznaczoną dla parafii p.w. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w rosyjskim mieście Tiumeń na Syberii jako dar z okazji 100-lecia objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie, a zarazem wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II.

3. W dniu dzisiejszym zapraszamy (wraz z Wikariatem Rzymskim i obcojęzycznymi duszpasterstwami działającym w naszej diecezji) do wzięcia udziału w FESTA DEI  POPOLI!!! W programie: godz. 10.00 – wykład w Sali Papieskiego Wyższego Seminarium Duchownego; godz. 12.30 – Eucharystia w Bazylice św. Jana na Lateranie, pod przewodnictwem ks. biskupa Augusto Paolo Lojudice; godz. 13.30 – na placu przed Bazyliką Laterańską: wspólne śpiewy, tańce oraz kosztowanie specjałów rodem z całego świata (nasza wspólnota zaprasza na pierogi i szarlotkę!).

4. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszym kościele w niedzielę po Mszy św. o 12:30 i w czwartek po Mszy o 15:30.  Również w czwartek od 17:00 do 19:00 porady prawne, dotyczące pobytu i pracy we Włoszech.

5. Nadal przyjmujemy zapisy na wyjazd w dniu 2 czerwca do Cascii i Roccaporeny. Zapisy i wpłata w wys. 16 euro u p. Anny Kameli.

6. Z tyłu kościoła, jak zauważyliśmy, znajdują się nagrania rekolekcji wielkopostnych wygłoszonych w naszym kościele przez O. Pawła Teperskiego OFM Cap. Możemy je zabrać składając dowolną ofiarę do puszki.

7. W najnowszy numerze Niedzieli, zatytułowanym Świadek wielkich pontyfikatów, przeczytamy wywiad z  abp. Mieczysławem Mokrzyckim, artykuł o kanonizowanych dzieciach Fatimskich, o Wandzie Półtawskiej, o toruńskiej konferencji Wieś ostoja Polski, o pierwszym kapłanie z Azejberdżanu i wiele innych bardzo dobrych treści, także z dziedziny społecznej i politycznej. Polecamy.


Wróć do spisu treści