Przejdź do treści

2017.09.10

Ogłoszenia > 2017
Ogłoszenia na XXIII niedzielę zwykłą – 10.09.2017


1. Dzisiaj po Koronce o godz. 15:15 – spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

2. Przez najbliższe dwa tygodnie, ponieważ wyjeżdżam do Polski na rekolekcje, będzie mnie zastępował O. Stanisław Demski, redemptorysta z Głogowa.

3. W tym tygodniu przypadają: jutro wspomnienie liturgiczne bł. Marii Celesty Crostarozy, założycielki zakonu redemptorystek; we wtorek wspomnienie Najśw. Imienia Maryi, we środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego i w piątek MB Bolesnej. Przyszła niedziela jest dniem środków społecznego przekazu.  

4. Od 1 września ruszyła w Polsce zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem zakazującym aborcji eugenicznej. Projekt nowelizacji ustawy z 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży został złożony u Marszałka Sejmu. Projekt zakłada wykreślenie z ustawy zapisu o tzw. przesłance eugenicznej, czyli art. 4a ust. 1 pkt 2. Artykuł ten zezwala na aborcję w sytuacji, gdy „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.
Jeszcze dzisiaj możemy złożyć swój podpis pod projektem. Potrzebny jest do tego numer pesel.

5. W niedzielę 15 października o godz. 15:00, odbędzie się w Auli Akademii Alfonsjańskiej spotkanie zorganizowane przez Ambasadę RP w Rzymie,  ze specjalistami z ZUS i NFZ. Wstęp wolny, a spotkanie przewidziane jest na 3-4 godziny.

6. W nowym numerze „Niedzieli”, który zatytułowany jest „Ratunek dla świata, nasza broń: pokuta i różaniec”, przeczytamy m. in. o inicjatywie oplecenia Różańcem granic Polski w dniu 7 października, o narodowym czytaniu „Wesela” Wyspiańskiego w Polsce, o objawieniach w Gietrzwałdzie, o ks. Władysławie Bukowińskim, a także bardzo interesujące świadectwa wiary, wywiady z ciekawymi ludźmi i artykuły z życia społecznego i politycznego. Polecamy.

Wróć do spisu treści