Przejdź do treści

2019.11.10

Ogłoszenia > 2019
      

Ogłoszenia na XXXII niedzielę zwykłą – 10. 11.2019 r.
  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego. We wszystkich kościołach Zgromadzenia Redemptorystów, w kontekście wczorajszej rocznicy powstania Zgromadzenia, modlimy się w intencji powołań do naszej wspólnoty i o wierność otrzymanemu charyzmatowi:
  2. Chryste Odkupicielu, Ty sprawiłeś, że Zgromadzenie Redemptorystów, a w szczególności jego święci Współbracia zawsze ofiarnie wypełniali Twoją wolę. Prosimy Cię, by współcześni redemptoryści odważnie głosili Twoją Ewangelię. Wzbudzaj w sercach młodych ludzi nowe powołania, daj im łaskę rozpoznania i podjęcia zaproszenia do pójścia za Tobą, aby jako kapłani lub bracia zakonni głosili obfite Odkupienie ludziom ubogim i opuszczonym. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
  3. Dzisiaj o godz. 11:00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  4. Jutro przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości. Świętujemy ją już dzisiaj poprzez akcenty patriotyczne oraz modlitwę w intencji Ojczyzny.
  5. Zapraszamy na Nowennę i Mszę św. w środę o 17:00 oraz Mszę św. w czwartek o 15:30. Także w czwartek od godz. 17:00 bezpłatne porady dotyczące pobytu i pracy we Włoszech.
  6. Zwykle w ostatnia niedzielę listopada polecaliśmy w modlitwie jutrzni za zmarłych osoby, które odeszły w danym roku. W zakrystii jest lista, na której można zapisywać naszych zmarłych w bieżącym roku.
  7. Organizujemy wyjazd do Calvo w Umbrii, do znanego stygmatyka Br. Elia Cataldo. Wyjazd planowany jest w niedzielę 24 listopada o godz. 13:30. Odjazd z parkingu przy Anagninie. Spotkanie w Calvo umówione jest na godz. 15:00. Koszt wyjazdu 15 euro. Zapisy u p. Anny Kameli.
  8. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Oblicza patriotyzmu”. Czy słowo patriotyzm w każdej epoce oznacza to samo? Artykuł „Pierwszy cud nad Wisłą” przypomina sytuację Polaków po 1918 r., kiedy trzeba było walczyć o granice państwa i scalenie ziem byłych zaborów. Czym jest współczesny patriotyzm w ekonomii wyjaśnia artykuł „Patriotyzm gospodarczy”. Najmłodszą formację wojskową w Polsce – Wojska Obrony Terytorialnej prezentuje tekst „Od specjalsów do Terytorialsów”. O tym, że patriotyzmem jest także pielęgnowanie polskich tradycji kulinarnych czytamy w wywiadzie „Gęsina na św. Marcina”. Ponadto wiele innych ciekawych artykułów. Polecamy.
Wróć do spisu treści