Przejdź do treści

2020.0.8.16

Ogłoszenia > 2020


Ogłoszenia na XX niedzielę zwykłą – 16 sierpnia 2020 r.
kościół Św. Alfonsa, Via Merulana 26


1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy dzisiaj odwiedzili naszą świątynię – pielgrzymów z Polski i turystów. Życzymy wszystkim nieustannej opieki Matki Bożej, która w naszym sanktuarium czuwa nad nami od 154 lat.
2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Św. Jacka, w czwartek św. Bernarda, w piątek bł. Piusa X i w sobotę wspomnienie NMP Królowej.
3. Serdecznie zapraszamy na Nowennę nieustanną i Mszę św. w środę o godz. 17:00. W sierpniu nie ma Mszy Św. w czwartek.  
4. Spowiedź odbywa się w naszym kościele przed Mszą Św., lub po jej zakończeniu na krzesełkach przed zakrystią.
5. Nowy numer „Niedzieli” (jeśli jest – trzeba sprawdzić w kredensie w zakrystii) poświęcony jest w dużej części bitwie warszawskiej 1020 r. i okolicznościom Cudu nad Wisłą. Jest także wiele innych ciekawych artykułów. „Niedzielę” nabywamy w zakrystii w cenie 2 euro.
6. Wyjeżdżającym na wakcje życzymy szczęśliwej podróży i dobrego wypoczynku, pozostającym w Rzymie – trochę ochłody i wytrwałości.


= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
kościół Św. Stanisława, Via Botteghe Oscure 15


Decyzją Prezesa Rady Ministrów Republiki Włoskiej Giuseppe Conte stan wyjątkowy ze wzgęldu na zagrożenie COVID-19 został przedłużony do 15 października 2020 r. Tym samym ograniczenia sanitarne –  w tym i te dotyczące kościołów – obowiązują do tego samego terminu.
Obecnie, w okresie wakacyjnym, Msze św. w niedziele są odprawiane o godz. 7.15, 8.30, 10.00, 11.00 i o 18.00.
Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką, bezbożną ideologią. Przypominamy o apelu Apostolstwa Trzeźwości, aby w miesiącu sierpniu podjąć dobrowolną abstynencję od napojów alkoholowych.
Przypominamy o podstawowych zasadach obowiązujących obecnie w naszym kościele podczas trwającego stanu wyjątkowego we Włoszech:
we Mszy św. lub nabożeństwie w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 24 osoby;
na Msze niedzielne trzeba wcześniej zapisać się telefonicznie (380 647 7127); można to uczynić codziennie między 16.00 a 17.30 oraz między 20.00 a 21.00;
Komunię św. przyjmujemy na rękę;
unikamy tworzenia zwartych grup;
używamy maseczek i zachowujemy bezpieczny dystans;
ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła.
Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi (w Auli Jana Pawła II): w tygodniu od godz. 17.30 – 18.20. W niedziele, 40 min przed Mszą św.
Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00 dla prywatnej modlitwy i adoracji.
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów są czynne we wtorki i czwartki, między godz. 9.00 a 12.30. We wszelkich sprawach można także kontaktować się telefonicznie lub drogą mailową.
Można zgłaszać dzieci, które od nowego roku szkolnego podjęłyby naukę w naszej Katolickiej Polskiej Szkole Podstawowej. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy! Kontakt: p. dyr. Joanna Chojnacka (telefon: 340 149 5096).


Wróć do spisu treści