Przejdź do treści

2019.10.27

Ogłoszenia > 2019
  
  
  
Ogłoszenia na XXX niedzielę zwykłą – 27.10.2019 r.

  1. Dziękujemy serdecznie siostrom misjonarkom Pallotynkom za uwrażliwianie nas na sprawę misji. Zauważyliśmy już pewnie, że przed kościołem siostry mają stoisko z misyjnymi pamiątkami, z których sprzedaży dochód przeznaczony jest na misje.
  2. Dzisiaj i w czwartek ostatnie nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy.
  3. W środę jak zwykle Nowenna i Msza św. o godz. 17:00, a w czwartek Msza św. i Różaniec o 15:30. Także w czwartek od godz. 17:00 bezpłatne porady dotyczące pracy i pobytu we Włoszech.
  4. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Po południu udamy się na cmentarz Campo Verano, gdzie odprawimy tradycyjną procesję za zmarłych. Zbierzemy się, jak zwykle przy głównej bramie o godz. 15:00.
  5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa wypominkowe. Karty na wypominki są nadal dostępne. Wypełnione karty oddajemy w moje ręce w zakrystii.
  6. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „W perspektywie nieba”. „Kim są święci”, „Dlaczego czcić świętych?”, to tytuły artykułów, które przybliżają nam mieszkańców nieba i odpowiedź na pytanie czy świętość jest tylko dla wybranych. „W szpitalu nie ma bezrobocia” – tymi słowami s. Agnieszka – franciszkanka i pielęgniarka, zachęca pacjentów do modlitwy za dusze czyśćcowe. „Dusze czyśćcowe zawsze pomogą”, to tytuł jej świadectwa o bliskich spotkaniach z duszami czyśćcowi. Utrata bliskiej osoby sprawia, że nagle wali się nasz świat. O tym, że śmierć to tylko przystanek, a my rodzimy się dla nieba czytamy w artykule „Absurdalny koniec czy...powód nadziei?”.Abby Johnson przez 8 lat była dyrektorką placówki aborcyjnej w Teksasie. Boża interwencja w jej życiu sprawiła, że zerwała z przemysłem śmierci i, mimo gróźb, promuje na całym świecie inicjatywy pro-life. O swoim nawróceniu mówi w wywiadzie pt. „Szatan posługuje się kłamstwem”.
Wróć do spisu treści