Przejdź do treści

2018.05.06

Ogłoszenia > 2018Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną – 06.05.2018

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zatem po Mszy św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odbywają się w niedzielę po Mszy św. o 12:30 oraz w czwartek po Mszy św. o 15:30.
  3. We wtorek przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to święto patronalne parafii polskiej pw. Św. Stanisława. Msza św. odpustowa o godz. 18:30.
  4. We środę o godz. 17:00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. We czwartek, 10.05, od 17:00 kolejne porady dotyczące pobytu i pracy we Włoszech.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11:00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  7. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Pierwszy po królu”. Takiej władzy jak prymasi Polski nie mieli żadni inni biskupi w Europie. Przewodniczyli oni obradom Sejmu, byli pierwsi po królach i zastępowali ich w czasach bezkrólewia. I właśnie ta duchowa, a także świecka władza wiele razy uchroniły państwo i naród od zguby.- Matka Zagłębia [wywiad z ks. kan. Andrzejem Stasiakiem] 50 lat temu, 19 maja 1968 r., na skroniach Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Dąbrowy Górniczej spoczęły papieskie korony. Koronacji towarzyszyły okoliczności, które były dla wielu w pewnym sensie prorocką zapowiedzią przyszłego pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Rozmowa z kustoszem dąbrowskiego sanktuarium o jego historii i znakach towarzyszących koronacji. - Gigantyczna grabież O mechanizmach powstania tzw. luki VAT-owskiej i identyfikowaniu okoliczności wyłudzania pieniędzy z budżetu państwa z posłem na Sejm RP Marcinem Horałą rozmawia Wiesława Lewandowska.

Wróć do spisu treści