Przejdź do treści

2020.04.26

Ogłoszenia > 2020
  

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną - 26.04.2020

  1. Przesyłamy Wam serdeczne pozdrowienia tą drogą i czekamy na dzień w którym ponownie będziemy się mogli spotykać tutaj razem.
  2. Dziś przypada trzecia niedziela okresu Wielkanocnego, która w całej Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna XII Tydzień Biblijny. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach. Szczególnie polecana na ten tydzień jest Ewangelia wg św. Mateusza.
  3. Przypominamy, że wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane w internecie: https://www.youtube.com/channel/UCPySCcCTQ4eOtZCrA62rH_g albo na stronie Facebook Perpetuo Soccorso Roma.
  4. Także w środę o godz. 17:00 pragniemy przeprowadzić transmisję Nowenny i Mszy Św. po polsku. Jeśli ktoś chciałby dodać prośbę lub podziękowanie do Nowenny, prosimy wysłać ją pod adres sanktuariumrzym@gmail.com
  5. Wszystkie zamówione przez Was intencje Mszy Św. są odprawiane na bieżąco. Możliwe jest także zamówienie pilnych intencji przez telefon.
  6. Prosimy o wzajemne zainteresowanie i sygnalizowanie, gdy ktoś jest w potrzebie lub gdy zachorował.
  7. W piątek rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Maryi. Czekamy na możliwość wspólnych nabożeństw z Waszym udziałem, tymczasem w niedzielę po Mszy Św. odmawiać będziemy litanię Loretańską.
= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół Św. Stanisława BM, Via Botteghe Oscure 15
Dzisiejsza, III Niedziela Wielkanocna, jest obchodzona w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna.
Według zarządzeń administracji państwowej, ograniczenia w praktykowaniu kultu religijnego, potrwają do dnia 3 maja.
Zachęcamy do oglądania (poprzez Facebook) transmisji „na żywo” z naszego kościoła (należy wpisać: Kościół św. Stanisława Rzym):
-III Niedziela Wielkanocna:                 * Msze św. o godz. 10.00 i 18.00.;
26.04.                                                      * Narodowe Czytanie Pisma św. o godz. 17.00;
                                                                    * nieszpory o godz. 17.30;
-od poniedziałku do soboty:                * adoracja i modlitwa różańcowa o godz. 18.00;
                                                                  * Msza św. o godz. 18.30;
-piątek:                                                * nabożeństwo majowe o godz. 21.00.
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów pozostają nieczynne. We wszelkich sprawach można się kontaktować telefonicznie lub drogą mailową.
Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00 do godz. 17.30. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty. Na spowiedź można się także umówić (telefonicznie lub mailowo) w innym, dogodnym terminie.
W najbliższy piątek (01.05.), na rozpoczęcie maryjnego miesiąca maja, Konferencja Episkopatu Włoch zawierzy uroczyście Matce Bożej całą Italię. Aktu tego dokonają biskupi w miejscowości Caravaggio (diecezja Cremona, region Bergamo), która uosabia cierpienie, jakiego doświadczają Włochy dotknięte pandemią koronawirusa. W tym samym czasie (godz. 21.00) zapraszamy na transmisję z uroczystego nabożeństwa majowego z naszego kościoła!
W przyszłą niedzielę (03.05.) obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. O godz. 10.00, na prośbę Ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej p. Janusza Kotańskiego, zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny.
Informujemy, że ojcowie redemptoryści z rzymskiego kościoła św. Alfonsa (Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy) prowadzą transmisję Mszy św. niedzielnej (o godz. 9.30) oraz  Nowenny i Mszy św. w środy (od godz. 17.00).  Są one dostępne na kanale YouTube oraz na Facebook’u (Perpetuo-Soccorso-Roma).
Osoby, które w związku z obecną sytuacją znalazły się w trudnym położeniu ekonomicznym, mogą skorzystać z pomocy oferowanej przez władze Rzymu. https://www.comune.roma.it/web/it/bando-concorso.page?contentId=BEC560368
Pani Bożena Wróblewska udziela bezpłatnie porad na temat wszelkich rozporządzeń dotyczących pomocy osobom z problemami ekonomicznymi (tel. 338 92 45 961).
Intencje mszalne, które zostały przyjęte, zostaną odprawione w ustalonych terminach.
Wróć do spisu treści