Przejdź do treści

2019.12.29

Ogłoszenia > 2019
  

Ogłoszenia na I niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 29.12.2019 r.

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny
  2. W najbliższy wtorek kończymy rok kalendarzowy. Nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 18:00 a następnie Msza Św. ok 19:00.
  3. W Nowy Rok, czyli Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, zakończenie Oktawy Bożego Narodzenia i Światowy dzień modlitw o pokój, Msze św. tak jak w każdą niedzielę – po polsku o 9:30 i 12:30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. czwartkowej o godz. 15:30 – Adoracja Najśw. Sakr. w intencji powołań.
  5. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. W okresie bożonarodzeniowym, po Mszach Św. niedzielnych zawsze śpiewamy kilka kolęd, by podtrzymać polski zwyczaj kolędowania. Zapraszamy do pozostania w kościele jeszcze przez kilka minut.
  7. Jeśli ktoś życzyłby sobie, by w okresie poświątecznym zaprosić do swego domu kapłana i poświęcić miejsca w których żyjecie na co dzień, jest to możliwe, wystarczy umówić się ze mną w zakrystii.
  8. Przypominamy również o naszym sanktuaryjnym biuletynie, który jest do zabrania z tyłu kościoła.
  9. U progu nowego roku kalendarzowego 2020 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty duszpasterskiej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Szczęść Boże w Nowym Roku!
Wróć do spisu treści