Przejdź do treści

2020.0.6.14

Ogłoszenia > 2020
  
  
  
Ogłoszenia na niedzielę Bożego Ciała – 14.06.2020 r.

  1. W Uroczystość Bożego Ciała oddajemy cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wielbimy Go i dziękujemy Mu za to, że pozostał pośród nas, że jest dla nas w Eucharystii, że możemy Go spożywać i posilać się Nim w drodze do niebieskiej ojczyzny. Dzisiaj po Mszy o 12:30 nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najśw. Sakramentu.
  2. W środę przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; zapraszamy na Nowennę i Mszę św. o godz. 17:00. W czwartek Msza Św. i nabożeństwo czerwcowe o godz.15:30. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  3. Głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca 2020 r. We Włoszech, ze względu na sytuację epidemiczną, możliwe jest wyłącznie głosowanie korespondencyjne. Osoby już wpisane do spisu wyborców będą również ujęte w tym spisie wyborców w wyborach Prezydenta zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r. Ponieważ w Rzymie i Mediolanie będzie można głosować wyłącznie korespondencyjnie, wyborca wpisany do spisu wyborców musi zakomunikować swój zamiar właściwemu konsulowi i podać adres do korespondencji najpóźniej do dn. 16 czerwca 2020 r. W przeciwnym razie nie otrzyma pakietu wyborczego. Zawiadomienia konsula będzie można dokonać w szczególności poprzez wprowadzenie aktualizacji w systemie e-wybory. Pozostali wyborcy mogą zgłosić konsulowi zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 15 czerwca 2020 r. Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej.
  4. Nowy numer „Niedzieli”, dostępny w zakrystii w cenie 2 euro, poświęcony jest nowym zagrożeniom związanym z pandemią, także elektronicznym i ze strony oszustów. Jest także wiele innych ciekawych artykułów, które polecamy.
  5. W dalszym ciągu polecamy Waszym modlitwom naszych ojców i siostry józefitki dotkniętych koronawirusem w Polsce. Dwóch współbraci jest w stanie ciężkim.

= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół Św. Stanisława BM
■  Dziś obchodzimy liturgiczną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
■  Dzisiaj kończymy transmitowanie Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła drogą internetową (ostatnia transmisja dziś o godz. 18.00). Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ten sposób łączyli się z nami duchowo na modlitwie!
Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii „na żywo” w naszym kościele lub – tymczasowo – w innych dostępnych świątyniach a także do korzystania z sakramentu spowiedzi św.
W przyszłą niedzielę (21.06.), zostanie odprawiona (po raz ostatni!) w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 13.00 (konieczne jest wcześniejsze wpisanie się na listę).
W piątek (19.06.) obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. na godz. 18.30. W tym dniu nie obowiązują piątkowe przepisy pokutne.
W najbliższą sobotę (20.06.), o godz. 11.00, zostanie odprawiona  w naszym kościele Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w Katolickiej Polskiej Szkole Podstawowej w Rzymie (uczestniczą wybrani przedstawiciele społeczności szkolnej).
W przyszłą niedzielę, 21.06., w czasie Mszy św. o godz. 18.00, w kościele parafialnym Santa Maria in Portico in Campitelli, grupa młodzieży z naszej wspólnoty, przyjmie sakrament bierzmowania.
Nabożeństwa czerwcowe (ku czci Najświętszego Serca Jezusowego) są odprawiane codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św.
Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00.
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów są czynne (z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności) we wtorki i czwartki, między godz. 9.00 a 12.30. We wszelkich sprawach można się nadal kontaktować telefonicznie lub drogą mailową.
Zgodnie ze wspólnymi ustaleniami administracji państwowej oraz przedstawicieli Episkopatu Włoch, począwszy od 18 maja, JEST  MOŻLIWY UDZIAŁ WIERNYCH w Mszach i nabożeństwach sprawowanych we włoskich kościołach – także i w naszym kościele!
Wróć do spisu treści