Przejdź do treści

2018.07.01

Ogłoszenia > 2018
  
   
 
  
  
Ogłoszenia na XIII niedzielę zwykłą – 1.07.2018 r.

  1. Chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobom czynnie zaangażowanym w nasze obchody ku czci MBNP oraz wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach. Jako wspólnota polska zdaliśmy egzamin i daliśmy dobre świadectwo.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Zapraszamy na Nowennę Nieustanną w środę o 17:00 oraz na Mszę św. w czwartek o 15:30. Ponieważ jest to pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. adoracja Najśw. Sakr. w intencji powołań.
  4. W czwartek 5.07 od godz. 17:00 – porady psychologiczne.
  5. We wtorek przypada święto św. Tomasza Ap. – składamy serdeczne życzenia wszystkim solenizantom.
  6. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Wyruszamy w świat”. „Achilles Ratti – pierwszy nuncjusz w Rzeczypospolitej Polskiej”. Był pierwszym nuncjuszem apostolskim w odrodzonej Polsce, a na zakończenie misji otrzymał obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który już jako papież Pius XI umieścił w kaplicy pałacu Castel Gandolfo, gdzie jest do dziś. „Pod białymi żaglami” Dar Młodzieży płynie w Rejsie Niepodległości. Załoga ma nadzieję, że papież Franciszek skorzysta z zaproszenia i wejdzie na pokład w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie. O szczegółach rejsu Daru Młodzieży dookoła świata piszą uczestnicy rejsu. „Lekarz sługą życia – Nie jestem przeciwko rozwojowi medycyny, ale metoda in vitro całkowicie pogwałca prawa człowieka. Nie wszystko, co technicznie możliwe, jest moralne i etyczne – mówi w wywiadzie dr Elżbieta Kortyczko, nowa prezes Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich. Ponadto artykuł o muzeach watykańskich i wiele innych.


Wróć do spisu treści