Przejdź do treści

2017.11.19

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na XXXIII niedzielę zwykłą – 19.11.2017 r.


1. Dziękujemy ks. Januszowi Aptacemu za obecność wśród nas i słowo Boże.

2. W tym tygodniu przypadają - w poniedziałek, 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek, 21 listopada - wspomnienie Ofiarowania NMP; w środę, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek, 24 listopada - wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3. Zapraszamy na Nowennę Nieustanną we środę o 17:00 i na Mszę św. we czwartek o 15:30. W czwartek porady psychologiczne od godz. 17:00.

4. W listopadzie modlimy się za zmarłych. Wypominki zawsze w niedzielę po Mszach św. Listy z wypominkami są z tyłu kościoła. W przyszłą niedzielę jutrznia za zmarłych. Nadal można dopisywać do listy zmarłych w tym roku, których będziemy polecać podczas jutrzni a zmarłych 26.11. Za zmarłych polecanych w wypominkach sprawowana jest jedna z Mszy Św. o godz. 12:30. Wypominki można nadal składać w zakrystii.

5. W zakrystii od dzisiaj można nabywać opłatki świąteczne, gdyż niektórzy chcą wysłać je wysłać wcześniej wraz z życzeniami do swoich bliskich. Dla nikogo nie zabraknie.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ponowimy podczas Mszy Św. Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który złożyliśmy w roku ubiegłym.

7. Międzynarodowy koncert kolędowy w tym roku odbędzie się w niedzielę 17 grudnia o godz. 19:30.

8. W nowym numerze „Niedzieli”, który poświęcony jest I Światowemu Dniowi Ubogich pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, przeczytamy m. in. oświadczenie Rady Episkopatu Polski w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę, rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem, nowym metropolitą łódzkim, z abp. Wacławem Depo – przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, z posłem na Sejm RP Stanisławem Piotrowiczem o standardach w Krajowej Radzie

Wróć do spisu treści