Przejdź do treści

2018.03.11

Ogłoszenia > 2018

 
 
  
  
Ogłoszenia na IV niedzielę Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

  1. Kończymy dzisiaj nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy serdecznie O. Markowi Kordeckiemu, który podjął się trudu ich głoszenia. Będziemy mogli wyrazić naszą wdzięczność także poprzez ofiary składane po Mszy Św. do puszek przed kościołem.
  2. We środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy o godz. 17:00 oraz na Mszę św. i Drogę krzyżową we czwartek o godz. 15:30. Dzisiaj kolejne nabożeństwo Gorzkich żali po Mszy św. o godz. 12:30.
  3. Dzisiaj o godz. 11:00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  4. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „5 rocznica wyboru papieża Franciszka”. Przeczytamy w nim m. in.: Niezłomna wiara żołnierzy niezłomnych [Artur Stelmasiak]Żołnierze Wyklęci walczyli o wolność, byli rycerzami najsłuszniejszej sprawy. Ich patriotyzm był przesiąknięty chrześcijańską wiarą, którą pisali swoim cierpieniem i na ścianach więzień, w których byli bestialsko torturowani. Zawodowi i spontaniczni [Mateusz Wyrwich] Zespół „Mazowsze”, który wkrótce skończy 70 lat, wciąż zdobywa szturmem serca publiczności na całym świecie. Jest też skarbnicą pieczołowicie ocalonej od zapomnienia polskiej kultury. Na peryferiach dostrzegł centrum świata [Ks. Marek Łuczak] Pięć lat temu kardynałowie wybrali na konklawe papieża „z końca świata”. Już teraz możemy powiedzieć, że papież Franciszek jest wyznawcą franciszkańskiej prostoty, człowiekiem o wielkiej wrażliwości i empatii, przy tym mistrzem metafory, który uczy nas, że „Bóg nigdy nie męczy się przebaczaniem”. Żeby dusza ożyła [Maria Fortuna-Sudor] Projekt Ekstremalnej Drogi Krzyżowej narodził się 10 lat temu. W tym roku odbędzie się ona w 15 państwach na 562 trasach. To zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą wyjść ze sfery komfortu, to głębokie duchowe przeżycie.

Wróć do spisu treści