Przejdź do treści

2020.05.17

Ogłoszenia > 2020

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną – 17.05.2020

  1. Już od jutra we Włoszech powraca możliwość uczestnictwa we Mszach Św. W naszym kościele powraca normalny rytm życia liturgicznego i wszystkie Msze św. w dni powszednie o 7, 9 i 18:30, a w niedzielę o 7, 9:30, 11:00, 12:30 oraz popołudniu o 15:30, 17:00 i 18:30. Powraca także różaniec o 18:30. W naszym kościele jednorazowo może uczestniczyć w liturgii 90 osób. Obowiązkowe jest noszenie maseczek i komunia św. jedynie na rękę.
  2. Sala Św. Klemensa pozostaje zamknięta i nie ma na razie możliwości spędzania w niej czasu. Wyjątkiem będzie niedzielny poranek, gdy przyjedzie transport z Polski.
  3. Jutro, w dniu 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II pragniemy odprawić w naszym kościele Mszę św. po polsku o godz. 16:30. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą przybyć. Wiemy, że wielu chciałoby w tym dniu uczestniczyć we Mszy Św. W kościele Św. Stanisława mogą zmieścić się tylko 24 osoby zgłoszone przez telefon. W naszym kościele 90.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę nieustanną i Mszę Św. o 17:00, a w czwartek na Mszę Św. o 15:30.
  5. Gdy chodzi o Sakrament Pojednania, można będzie do niego przystąpić przed Mszą Św. w ogródku obok kościoła, oraz w zakrystii w czasie Mszy Św.
  6. Można już w zakrystii zamawiać intencje mszalne, jednak z zachowaniem dystansu między osobami.
  7. W piątek odszedł do Pana w 80 roku życia Ks. Bp Czesław Stanula, nasz współbrat redemptorysta i misjonarz w Brazylii. Wieczny odpoczynek…

= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół Św. Stanisława BM
■  Dziś o godz. 10.00, Ks. Rektor odprawi Mszę św. dziękczynną z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz 100 rocznicy odzyskania, po okresie zaborów, naszego kościoła.
W jutrzejszy poniedziałek (18.05.) świętować będziemy 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Uroczystą Mszę św. z udziałem przedstawicieli Korpusu Dyplomatycznego, odprawi o godz. 18.30 Ks. Kardynał Zenon Grocholewski (lista uczestników jest już zamknięta). Tego dnia dodatkowo zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. w naszym kościele o godz. 17.00 (można się jeszcze zapisać).
Od najbliższego wtorku (19.05.) nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele bezpośrednio po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
Zachęcamy do oglądania (poprzez Facebook) transmisji „na żywo” z naszego kościoła (należy wpisać: Kościół św. Stanisława Rzym):
-VI Niedziela Wielkanocna:          * Msze św. o godz. 10.00 i 18.00.;
(17.05.)                                            * nabożeństwo majowe o godz. 17.30;
-od  wtorku do soboty:                   * Msza św. o godz. 18.30 (na zakończenie – nabożeństwo majowe)
W przyszłą niedzielę (24.05.), obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. według normalnego planu niedzielnego (przypominamy o konieczności wcześniejszych zapisów!). Tego dnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo Drogi Światła – godz. 21.00.
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów będą czynne (z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności) we wtorki i czwartki, między godz. 9.00 a 12.30 oraz między 16.00 a 17.30. We wszelkich sprawach można się nadal kontaktować telefonicznie lub drogą mailową.
Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00 do godz. 17.30.
Zgodnie ze wspólnymi ustaleniami administracji państwowej oraz przedstawicieli Episkopatu Włoch, począwszy od jutra, 18 maja, będzie możliwy udział wiernych w Mszach i nabożeństwach sprawowanych we włoskich kościołach – także i w naszym kościele!
Z A S A D Y:
-we Mszy św. lub nabożeństwie może uczestniczyć taka liczba osób, aby pomiędzy nimi była zachowana odległość przynajmniej jednego metra. W związku z tym, w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 24 osoby !
-uczestnicy zajmują wyznaczone, wyraźnie oznakowane miejsca
W Mszach niedzielnych – czyli w sobotę wieczorem o godz. 18.30, oraz w samą niedzielę o godz. 7.15, 8.30., 10.00., 11.00., 12.00 oraz 18.00 – uczestniczyć mogą te osoby, które zgłosiły się osobiście (odpowiednio wcześniej) i zostały wpisane na listę
-zapisy na listę, na konkretny termin, będą odbywały się wyłącznie drogą telefoniczną – numer telefonu: 380 647 71 27. Pod ten numer można dzwonić codziennie (począwszy od niedzieli 17 maja) między godz. 16.00 a 17.30 oraz między 20.00 a 21.00. W danym tygodniu przyjmujemy zapisy jedynie na najbliższą niedzielę
-przy wejściu do kościoła, osoba specjalnie wyznaczona, będzie wpuszczała uczestników według sporządzonej listy
-punktualnie o godzinie rozpoczęcia Mszy św. drzwi zostaną zamknięte i nie będzie już możliwości dołączenia do uczestników (prosimy przyjść przynajmniej 5 minut wcześniej)
-przy wejściu należy zdezynfekować ręce (najlepiej mieć ze sobą żel dezynfekujący) i zachowywać odstęp przynajmniej 1,5 metra
-każdy uczestnik musi mieć założoną maskę zasłaniającą usta i nos
-znak pokoju przekazujemy jedynie przez skinienie głową
-usilnie zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę
nie tworzymy zwartych grup przed kościołem, zarówno przed jak i po Mszy
-ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła do ustawionego tam koszyka
-prosimy o pozostanie w domu te osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi lub które mają symptomy zachorowania, jak i te, których temperatura ciała przekracza 37,5 stopnia Celsjusza
-gdy chodzi o możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania to, począwszy od 18 maja, miejscem jego sprawowania będzie Aula św. Jana Pawła II. Zarówno spowiednik jak i penitent używają masek i zachowują odpowiedni odstęp. Osoby oczekujące muszą zachować bezpieczną odległość od siebie. W dni powszednie będzie taka możliwość od godz. 17.30 do godz. 18.20. Zachęcamy, aby właśnie w dni powszednie korzystać z tego sakramentu. W niedzielę również istnieje taka możliwość, ale jedynie przed lub po Mszy św., na którą było się zapisanym (nie ma takiej możliwości w trakcie tejże Mszy). Dojście do Auli przez drzwi z lewej strony bramy głównej kościoła (bezpośrednio z ulicy Botteghe Oscure). Przypominamy, że na spowiedź można umówić się także w innym, dogodnym terminie (telefonicznie lub mailowo).
-prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad
Przypominamy o obowiązku Komunii św. wielkanocnej (należy go wypełnić najpóźniej do Niedzieli Zesłania Ducha Św., czyli 31 maja).
Intencje mszalne, które zostały przyjęte, zostaną odprawione w ustalonych terminach.
Wróć do spisu treści