Przejdź do treści

2017.10.28

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą – 29.10.2017 r.


1. Dzisiaj po raz ostatni w tym miesiącu modlimy się na Różańcu po Mszy św. o 12:30. Zapraszamy.

2. W najbliższą środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po południu jak zwykle udamy się wspólnie na Campo Verano, by uczestniczyć w procesji za zmarłych. Spotkamy się przy bramie głównej cmentarza, tam gdzie zawsze, o godz. 15:30. Procesję rozpoczniemy przy grobie Ojców Redemptorystów, zakończymy przy grobie hrabiny Karoliny Lanckorońskiej. Przypominamy, że do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami dla zmarłych (jedna osoba w dniu) za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

3. W zakrystii są do zabrania karty wypominkowe. Wypełnione karty składamy u mnie, a nie w skarbonkach kościelnych, czy innych miejscach. Nabożeństwa wypominkowe będą się odbywały w każdą niedzielę listopada po Mszach Św. Na odwrocie kartki zaznaczamy po której Mszy św. zmarli mają być odczytani. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach będziemy co tydzień sprawować Mszę św. w niedzielę o 12:30.  

4. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. i wypominkach o 12:30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek, w Dzień zaduszny, po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakr. w intencji powołań. W sobotę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, dzień imienin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II.

6. Nadal w zakrystii są dostępne rozważania różańcowe „Życie oplecione różańcem”.

7. Najnowszy numer „Niedzieli” poświęcony jest Uroczystości Wszystkich Świętych. Przeczytamy w nim kilka artykułów dotyczących przyszłości Europy, o paradzie Pułaskiego w Nowym Yorku,  o pielgrzymce papieża do Bangladeszu, ciekawą rozmowę z watykanistą Gian Franco Svidercovschim, o uroczystościach z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, o sile modlitwy, o socjotechnice i inne.

Wróć do spisu treści