Przejdź do treści

2020.05.10

Ogłoszenia > 2020
  
Ogłoszenia na V niedzielę po Zmartwychwstaniu – 10.05.2020 r.
Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy

  1. Przesyłamy Wam serdeczne pozdrowienia, w nadziei rychłego spotkania w kościele. Jak wiemy, możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach Św. zostanie wznowiona od 18 maja. O szczegółach porozumienia i obowiązujących nowych zasadach poinformujemy w późniejszym czasie.
  2. Dzisiaj kolejny dzień modlitw o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego.
  3. W środę, 13 maja obchodzimy wspomnienie M.B. Fatimskiej, a zarazem rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego. W czwartek przypada święto św. Macieja, Apostoła. W sobotę, 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  4. W środę o godz. 17:00 Nowenna i Msza Św. Zapraszamy do udziału w transmisji. Prośbę na Nowennę można wysłać pod adres: sanktuariumrzym@gmail.com
  5. Zamówione intencje odprawiane są na bieżąco. Jeśli ktoś chciałby zamówić pilną intencję, może to uczynić przez telefon.
  6. Informujemy, iż zgodnie ze stanowiskiem Państwowej Komisji Wyborczej głosowanie w wyborach prezydenckich w dniu 10 maja 2020 r. z powodów prawnych i organizacyjnych nie może być przeprowadzone. Wszelkie nowe informacje dotyczące wyborów prezydenckich w 2020 r. będą niezwłocznie zamieszczane na stronach internetowych polskich placówek dyplomatycznych i urzędów konsularnych
  7. Po Mszy Św. odmówimy litanię loretańską do NMP.

= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół Św. Stanisława BM
■  Odpowiadając na prośbą Ojca Świętego podejmijmy – w łączności z wyznawcami wszystkich religii – w najbliższy czwartek, 14 maja, modlitwę, post oraz dzieła miłosierdzia w intencji przezwyciężenia epidemii i jej konsekwencji.
Cały czas obowiązują administracyjne obostrzenia dotyczące kultu religijnego we Włoszech. Ze strony władz kościelnych nadal udzielona zostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. z powodu wieku lub względów zdrowotnych.
Zachęcamy do oglądania (poprzez Facebook) transmisji „na żywo” z naszego kościoła (należy wpisać: Kościół św. Stanisława Rzym):
-V Niedziela Wielkanocna:            * Msze św. o godz. 10.00 i 18.00.;
(10.05.)                                              * nabożeństwo majowe o godz. 17.30;
-od poniedziałku do soboty:          * nabożeństwo majowe o godz. 18.00;
                                                              * Msza św. o godz. 18.30.
W przyszłą niedzielę (17.05.) o godz. 10.00, zostanie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. dziękczynna za osobę i dzieło życia św. Jana Pawła II oraz za powrót – przed 100 laty – naszego kościoła w polskie ręce.
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów pozostają nieczynne. We wszelkich sprawach można się kontaktować telefonicznie lub drogą mailową.
Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00 do godz. 17.30. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty. Na spowiedź można się także umówić (telefonicznie lub mailowo) w innym, dogodnym terminie.
Zgodnie ze wspólnymi ustaleniami administracji państwowej oraz przedstawicieli Episkopatu Włoch, począwszy od poniedziałku, 18 maja, będzie możliwy udział wiernych w Mszach i nabożeństwach sprawowanych we włoskich kościołach – także i w naszym kościele!
Z A S A D Y:
-we Mszy św. lub nabożeństwie może uczestniczyć taka liczba osób, aby pomiędzy nimi była zachowana odległość przynajmniej jednego metra. W związku z tym, w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 24 osoby
-uczestnicy zajmują wyznaczone, wyraźnie oznakowane miejsca w ławkach
-uczestniczyć mogą te osoby, które zgłosiły się osobiście (odpowiednio wcześniej) i zostały wpisane na listę
-zapisy na listę, na konkretny termin, będą odbywały się drogą telefoniczną (podany zostanie specjalny numer telefonu i godziny, kiedy będzie on dostępny)
-przy wejściu do kościoła, osoba specjalnie wyznaczona, będzie wpuszczała uczestników według sporządzonej listy
-punktualnie o godzinie rozpoczęcia Mszy św. drzwi zostaną zamknięte i nie będzie już możliwości dołączenia do uczestników
-przy wejściu należy zdezynfekować ręce (najlepiej mieć ze sobą żel dezynfekujący) i zachowywać odstęp przynajmniej 1,5 metra
-każdy uczestnik musi mieć założoną maskę zasłaniającą usta i nos
-znak pokoju przekazujemy jedynie przez skinienie głową
-zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę
nie tworzymy zwartych grup przed kościołem, zarówno przed jak i po Mszy
-ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła do ustawionego tam koszyka
-prosimy o pozostanie w domu osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi lub które mają symptomy zachorowania, jak i te, których temperatura ciała przekracza 37,5 stopnia Celsjusza
-pierwsze zapisy rozpoczniemy w przyszłą niedzielę – 17 maja
-gdy chodzi o możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania to, począwszy od 18 maja, miejscem jego sprawowania będzie Aula św. Jana Pawła II. Zarówno spowiednik jak i penitent używają masek i zachowują odpowiedni odstęp. Osoby oczekujące muszą zachować bezpieczną odległość. W dni powszednie będzie taka możliwość od godz. 17.30 do godz. 18.20. Zachęcamy, aby właśnie w dni powszednie korzystać z tego sakramentu! W niedzielę również istnieje taka możliwość, ale jedynie przed lub po Mszy św., na którą się było zapisanym (nie ma takiej możliwości w czasie tejże Mszy). Dojście do Auli przez drzwi z lewej strony bramy głównej kościoła (bezpośrednio z ulicy Botteghe Oscure). Przypominamy, że na spowiedź można umówić się także w innym, dogodnym terminie (telefonicznie lub mailowo).
-prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad
Planowane wybory Prezydenta RP zostały przesunięte na termin późniejszy.
Informujemy, że ojcowie redemptoryści z rzymskiego kościoła św. Alfonsa (Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy) prowadzą transmisję: Mszy św. niedzielnej (o godz. 9.30) oraz w środy (od godz. 17.00) – Nowenny i Mszy św. (w języku polskim).
Osoby, które w związku z obecną sytuacją znalazły się w trudnym położeniu ekonomicznym, mogą skorzystać z pomocy oferowanej przez władze Rzymu. https://www.comune.roma.it/web/it/bando-concorso.page?contentId=BEC560368
Pani Bożena Wróblewska udziela bezpłatnie porad na temat wszelkich rozporządzeń dotyczących pomocy osobom z problemami ekonomicznymi (tel. 338 92 45 961).
Intencje mszalne, które zostały przyjęte, zostaną odprawione w ustalonych terminach.
Wróć do spisu treści