Przejdź do treści

2017.01.22

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą – 22.01.2017


1. Trwa tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan. W tym tygodniu przeżywać będziemy: We wtorek wspomnienie Św. Franciszka Salezego; w środę Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła; w czwartek wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa; w piątek Bł. Jerzego Matulewicza, a w sobotę Św. Tomasza z Akwinu.

2. Jak zawsze serdecznie zapraszamy do udziału w Nowennie i Mszy Św. we środę o godz. 17:00 i we Mszy Św. czwartkowej o 15:30.

3. Dzisiaj po Mszy Św. o 12:30 gościmy scholę dziecięco młodzieżową „Superscholę” z kościoła św. Stanisława, wraz z Siostrą Martyną, która wykona dla nas bezpośrednio po Mszy Św. koncert bożonarodzeniowy.

4. Za tydzień o tej samej porze gościć będziemy chór Gaudium Poloniae z kościoła Św. Stanisława, który także uraduje nas koncertem kolędowym na zakończenie sezonu kolędowego.

5. Zapowiadałem tydzień temu, że dzisiaj będziemy mieli dwa numery Niedzieli: Pierwszy z nich poświęcony jest Tygodniowi modlitw o jedność chrześcijan. W nim ciekawe artykuły, m. in. Koniec czarnej legendy – artykuł na temat roli Piusa XII w stosunku do Hitlera; Relacja ze spotkania młodych Taize’ w Rydze; ponadto ciekawy artykuł Mateusza Wyrwicha o O. Józefie Andraszu spowiedniku św. Faustyny. Ks. Wojciech Góralski analizuje kontrowersje wokół Amoris laetizia; Alina Czerniakowska omawia ostatnie usiłowania opozycji zakłócania  dobrej zmiany w Polsce.  W drugi numerze, na temat Dnia Islamu, dowiemy się o korzeniach islamu, jego odłamach radykalnych, świętej wojnie i prawach islamskich oraz różnicach i podobieństwach między chrześcijaństwem i islamem. Ponadto wiele innych ciekawych artykułów. Polecamy.

6. Dzisiaj po raz kolejny jest z nami pani Aleksandra Zapotoczny, która pragnie Wam zaproponować nowy biuletyn o świętości Jana Pawła II. Jest takż dostępny Nasz Dziennik i Misyjne Drogi.O. Piotr Andrukiewicz CSSR

Wróć do spisu treści