Przejdź do treści

2020.02.02

Ogłoszenia > 2020
  
  
  
  
Ogłoszenia na Ofiarowanie Pańskie – 02.02.2020 r

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.

3. Zapraszamy na Nowennę nieustanna w środę o godz. 17:00. W czwartek, z racji I czwartku miesiąca, Msza Św. o 15:30 oraz adoracja Najśw. Sakr. Także w czwartek od godz. 17:00 – bezpłatne porady dotyczące pracy i pobytu we Włoszech.

4. W tym tygodniu odwiedzi nas O. Prowincjał Janusz Sok, przeprowadzając wizytację naszej wspólnoty. Chce z nami spotkać się podczas Nowenny w środę o 17:00. Bardzo prosimy o jak najliczniejsze przybycie.

5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja tym razem odbędzie się w niedzielę 16 lutego o godz. 11:00.

6. Dzisiaj po Mszy Św. o 12:30 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Dzisiaj nie dotarła do nas „Niedziela”.

8. Pragnę przypomnieć, że w każdą niedzielę rano, w naszej Sali św. Klemensa, mamy możliwość nadawania i odbierania przesyłek do Polski i z Polski oraz zaopatrzenia się w niektóre produkty spożywcze.
Wróć do spisu treści