Przejdź do treści

2019.02.03

Ogłoszenia > 2019
 
 
  
Ogłoszenia na IV Niedzielę zwykłą – 03.02.2019 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zatem po Mszy św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Także dzisiaj po mszach św. błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Błażeja, biskupa i męczennika, chroniące przed chorobami gardła.
  2. W środę o godz. 17:00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy, a w czwartek Msza św. o 15:30 oraz adoracja z okazji I czwartku miesiąca. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W środę wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  3. W przyszłą niedzielę, 10 lutego – przypada Wspomnienie 79 rocznicy pierwszej wywózki i deportacji ludności polskiej pod okupacją sowiecką w głąb Rosji, (10.02.1940 r., 220 tyś. osób). Także w przyszłą niedzielę, w  przededniu Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego, podczas Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych, osobom które tego potrzebują.
  4. Chcemy poinformować, że ostatnio, z ofiar złożonych przy okazji wypominków, została zakupiona do naszej Sali św. Klemensa nowa lodówka, która kosztowała 470 euro. Dziękujemy.
  5. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Niemieckie obozy śmierci”. W łódzkiej dzielnicy Bałuty niemieccy okupanci zorganizowali obóz, w którym więziono dzieci i nastolatków. Dzieci były głodzone, katowane i zmuszane do pracy. „Nie mów fałszywego świadectwa” Jak mówić, aby nie urazić, a jednocześnie wyrazić prawdę? Jak oceniać zjawiska i zdarzania, aby być obiektywnym i sprawiedliwym? Marta Robin przez 50 lat leżała przykuta do łóżka, a jej jedynym pokarmem była Eucharystia. Historia wizjonerki, którą w wiejskiej chacie odwiedzali rolnicy, teologowie i biskupi. Ponadto relacja z Panamy, artykuły związane z Dniem życia konsekrowanego i wiele innych.


Wróć do spisu treści