Przejdź do treści

2018.03.04

Ogłoszenia > 2018

 
 
  
Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu – 4.03.2018 r.

  1. W naszej wspólnocie trwają rekolekcje wielkopostne. Zakończą się one za tydzień spowiedzią rekolekcyjną. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. oraz w trakcie jej trwania. Za tydzień wyrazimy także wdzięczność naszemu rekolekcjoniście, O. Markowi, poprzez ofiary składane do puszek przed kościołem.
  2. Dzisiaj po Mszy Św. o 12:30 nabożeństwo Gorzkich Żali oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Za tydzień o godz. 11:00 – spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  4. Zapraszamy do udziału w Nowennie do MB Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17:00. W czwartek o godz. 15:30 Msza św. oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  5. Nowy numer „Niedzieli” zatytułowany jest: za kulisami historii. Ceremoniarz papieski z Polski [Wywiad z ks. dr. Krzysztofem Marcjanowiczem] Odpowiedzialną funkcję papieskiego ceremoniarza pełni od niedawna ks. dr. Krzysztof Marcjanowicz. Opowiada o swojej drodze z rodzinnej Nowej Huty do Watykanu. Autorem wywiadu jest rzymski korespondent „Niedzieli” Włodzimierz Rędzioch. Dziękuję Ci, że jesteś kobietą [Wywiad z Palomą Gòmez Borrero] Zmarła przed rokiem hiszpańska dziennikarka i watykanistka Paloma Gòmez Borrero brała udział we wszystkich podróżach zagranicznych Jana Pawła II – jeden z ostatnich wywiadów z kobietą, która zawsze potrafiła dotrzeć do Ojca Świętego i zadać mu pytanie. Wywiad zawiera wiele anegdot z papieskich podróży od Polski przez Indie po Wyspy Salomona. Redakcja dedykuje ten wywiad wszystkim kobietom z okazji ich święta. Tylko Jezus, zawsze jest [Wywiad z kard. Ernestem Simoni] Kard. Ernest Simoni z Albani spędził w komunistycznym więzieniu 28 lat – tylko z tego powodu, że jest księdzem. Gdy papież Franciszek usłyszał historię jego życia, rozpłakał się – wywiad dziennikarza TV Krzysztofa Tadeja z 90-letnim Kardynałem


Wróć do spisu treści