Przejdź do treści

2019.10.13

Ogłoszenia > 2019
  


  
Ogłoszenia na XXVIII niedzielę zwykłą – 13.10.2019 r.

  1. Gorąco witamy wszystkich pielgrzymów i życzymy stałej opieki MBNP.
  2. Dzisiaj o godz. 11:00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  3. W przyszłą niedzielę – niedziela misyjna. Ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone będą na misje.
  4. Zapraszamy w środę na Nowennę nieustanną o godz. 17:00 oraz na Mszę św. w czwartek o 15:30. Także w czwartek od godz. 17:00 bezpłatne porady dotyczące pobytu i pracy we Włoszech.
  5. W październiku modlimy się na różańcu. Nabożeństwa różańcowe po polsku odbywają się w niedzielę po Mszy św. o 12:30 oraz w czwartek po Mszy św. o 15:30.
  6. W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia: we wtorek św. Teresy od Jezusa, w środę św. Jadwigi Śląskiej, a w kościołach redemptorystów Św. Gerarda Maielli, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek 18.10 przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia, a w sobotę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości ku czci św. Gerarda w środę o 18:30 z błogosławieństwem dzieci.
  7. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Już dzisiaj można odebrać karty wypominkowe. Będą one rozdawane przez panią sprzedającą „Niedzielę”. Wypełnione czytelnie karty składamy w zakrystii.
  8. Dzisiaj w Polsce wybory parlamentarne. Do punktu wyborczego w ambasadzie w Rzymie można dojechać metrem A wysiadając na przystanku Flaminio i przesiadając się na kolejkę w kierunku Viterbo, jadąc jedną stację na Euclide. Stamtąd już nie daleko pieszo.
  9. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Polska w naszych rękach”. Przeczytamy w nim o obowiązku uczestnictwa w wyborach, o prześladowaniach katolików w Erytrei, o Prymasie Tysiąclecia kard. Wyszyńskim, którego proces beatyfikacyjny dobiegł końca, o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, o zmarłym Kornelu Morawieckim, a także wiele innych ciekawych artykułów.= O G Ł O S Z E N I A        D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół św. Stanisława BM, Via delle Botteghe Oscure 15
W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową (pół godziny przed wieczorną Mszą świętą).
W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na godz. 19.00, na  Wieczór Uwielbienia.
Dziś wznawiamy coniedzielną katechezę dla kandydatów do bierzmowania (salka katechetyczna – godz.11.00)
W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy cykl spotkań w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św. (godz.11.00 – Msza św. i bezpośrednio po niej spotkanie organizacyjne). Tym samym zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń.
Dziś, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00, zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
W piątek (11.10.) o godz. 18.30  zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji osób chorych.
Przypominamy o chrześcijańskim i obywatelskim obowiązku  wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
Studentów wyższych uczelni mieszkających na stałe w Rzymie i przebywających na czasowej wymianie naukowej, zapraszamy na spotkania grupy studenckiej, w każdy poniedziałek o 19.30, począwszy od 14 października.
W przyszłą niedzielę (13.10.) o godz. 19.00 zapraszamy na prezentację książki autorstwa o. Cypriana Moryca OFM pt. „Brat naszego Boga. Adam Chmielowski” (Aula św. Jana Pawła II).
Jak co roku, organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Termin: 20 października. Szczegółowe informacje i zapisy – p. Krystyna Ligęzka (tel. 329 316 57 73).
Istnieje możliwość utworzenia grupy gimnastyki posturalnej (bóle kręgosłupa). Kontakt dla osób zainteresowanych: Ewa Winiarska (333 349 59 17).
■  Doroczna, piesza pielgrzymka Polonii do maryjnego sanktuarium Divino Amore odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 26/27 października. Serdecznie zapraszamy!!!
Tradycyjnie, organizujemy wyjazd autokarowy na Monte Cassino w dniu 1 listopada. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii.
Poradnictwo rodzinne (kontakt: 328 466 47 75).
Wróć do spisu treści