Przejdź do treści

2017.03.19

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu – 19.03.2017


1. Dzisiaj, 19 marca przypada zwykle uroczystość Św. Józefa. Będziemy ją obchodzić liturgicznie jutro, ale wszystkim panom i paniom Józefom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

2. Dziękujemy Siostrze misjonarce za obecność pośród nas. Ofiary na cele misyjne będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem.

3. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które trwać będą przez trzy niedziele: IV, V i VI Wielkiego Postu. Zakończymy rekolekcje w Niedzielę Palmową. Nauki rekolekcyjne  głosi w tym roku O. Paweł Teperski OFM Cap.

4. Dzisiaj niestety nie będzie spotkania KPRM.

5. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdą niedzielę po Mszy Św. o 12:30 – Gorzkie Żale. W każdy czwartek po Mszy Św. o 15:30 – Droga Krzyżowa.

6. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień w którym zwykle podejmujemy dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Nabożeństwo przyjęcia duchowej adopcji odbędzie się w niedzielę podczas obu Mszy Św. Duchowa adopcja polega na otoczeniu codzienną modlitwą, np. jednym dziesiątkiem różańca, przez 9 miesięcy, jednego dziecka poczętego, modląc się o jego szczęśliwe narodzenie. W ub. roku wiele osób z naszej wspólnoty podjęło to dzieło, zachęcamy, by i w tym roku znalazły się osoby chętne do podjęcia tej inicjatywy.

7. Nowy numer Niedzieli poświęcony jest świętości życia. Znajdziemy w nim m.in. wywiad z Witoldem Gadowskim, dziennikarzem śledczym, artykuł o cudzie w Civitavecchia, o 30-leciu duchowej adopcji, o niedawno zmarłym bohaterze Powstania Warszawskiego – gen. dyw. Januszu Brochwicz-Lewińskim i wiele innych ciekawych artykułów.

Wróć do spisu treści