Przejdź do treści

2017.06.18

Ogłoszenia > 2017
Ogłoszenia na Niedzielę Ciała i Krwi Pańskiej – 18.06.2017


1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszym kościele Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dokładny program jest wywieszony na plakatach. Zapraszamy szczególnie w przyszłą niedzielę na centralna uroczystość o godz. 17:00 i procesję z Ikoną MBNP ulicami miasta. W poniedziałek 26.06 będzie także procesja ze świecami o godz. 20:45. Kto tylko może wziąć udział, serdecznie zapraszamy. Z racji Procesji Bożego Ciała nie będzie dzisiaj Mszy Św. o godz. 18:30. Wszyscy zaproszeni jesteśmy do udziału w Procesji Bożego Ciała.

2. W sobotę o 19:30 przewidziany jest koncert w wykonaniu zespołów ludowych różnych krajów, w tym z udziałem naszej polskiej muzyki, zwłaszcza góralskiej.

3. We środę jak zwykle Nowenna i Msza św. o 17:00, a w czwartek Msza św. o 15:30. Po niej nabożeństwo czerwcowe.

4. W czwartek od 17:00 do 19:30 – Porady dotyczące pracy i pobytu we Włoszech.

5. Wczoraj pożegnaliśmy ks. Mariana Babulę, michalitę, pracownika Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego, który zmarł w ub.  czwartek. Był dość częstym gościem naszej Sali św. Klemensa, dlatego był znany wielu osobom z naszej wspólnoty. Polecamy jego osobę Waszej modlitwie.

6. W nowym numerze „Niedzieli”, który zatytułowany jest „W polskiej Fatimie – Orędzie nadziei od Tatr po Bałtyk”, przeczytamy m. in. o wydarzeniach w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach, o dziele Duchowej Adopcji Kapłanów,  artykuł o handlu ludźmi, o kościelnych i narodowych przyrzeczeniach, ponadto rozmowa z ks. Fortunato Di Noto – sycylijskim kapłanem broniącym dzieci będące ofiarami przemocy, rozmowa z min. Pawłem Sałkiem o klimatycznej racji stanu, a także wiele innych ciekawych artykułów.

Wróć do spisu treści