Przejdź do treści

2020.0.7.12

Ogłoszenia > 2020

Ogłoszenia na 15 niedzielę zwykłą – 12.07.2020

  1. Przypominamy, że niedzielna poranna Msza Św. rozpoczyna się zawsze o godz. 9:15.
  2. Dzisiaj, po długim okresie przerwy związanej z pandemią, gościmy panią Danutę, która prowadzi w naszym ośrodku duszpasterskim porady dotyczące pracy i pobytu we Włoszech. Być może zrodziło się wiele pytań związanych z zapomogami, emeryturami, podatkami, ubezpieczeniami i inne. Dzisiaj Pani Danuta będzie dyżurować po Mszach Św. w rozmównicy klasztornej. Wejście przez zakrystię lub od strony Via Merulana 31.
  3. W środę zapraszamy na Nowennę nieustanną i Mszę św. o godz. 17:00, a w czwartek na Mszę św. o godz. 15:30.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszego Odkupiciela.
  5. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy dobrego odpoczynku i radosnych spotkań z bliskimi.
  6. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Złodzieje dusz”. Szacuje się, że w Polsce funkcjonuje ok. 900 organizacji religijnych, które można określić mianem sekty. Wiadomo, że są one niezwykle niebezpieczne, ale nadal nikt nie prowadzi ich rejestru. Ekspert odpowiada w „Niedzieli” m.in. na pytania: Jak rozpoznać sektę? Jak ustrzec się jej zgubnego wpływu na naszych najbliższych? Głód, jest jednym z tragicznych skutków koronawirusa. Już ponad 200 mln osób zagraża śmierć głodowa, są to głównie ludzie z krajów biednych, gdzie nie działają żadne „tarcze antykryzysowe”. Ponadto znajdziemy wiele innych ciekawych artykułów. Niedzielę można nabyć w zakrystii w cenie 2 euro.

= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół Św. Stanisława BM, Via Botteghe Oscure 15


Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii w naszym kościele lub – tymczasowo – w innych dostępnych świątyniach, a także do korzystania z sakramentu spowiedzi św.
Od dzisiejszej niedzieli (12.07.) aż do połowy września,
NIE BĘDZIE W NASZYM KOŚCIELE MSZY ŚW. O GODZ. 12.00 !
Cały czas można zgłaszać dzieci, które od nowego roku szkolnego podjęłyby naukę w naszej Katolickiej Polskiej Szkole Podstawowej. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy! Kontakt: p. dyr. Joanna Chojnacka (telefon – 340 149 5096).
Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00.
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów są czynne we wtorki i czwartki, między godz. 9.00 a 12.30. We wszelkich sprawach można także kontaktować się telefonicznie lub drogą mailową.
Przypominamy o podstawowych zasadach obowiązujących obecnie w naszym kościele:
-we Mszy św. lub nabożeństwie w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 24 osoby
na Msze niedzielne trzeba wcześniej zapisać się telefonicznie (380 647 71 27); można to uczynić codziennie między 16.00 a 17.30 oraz między 20.00 a 21.00
-Komunię św. przyjmujemy na rękę
-unikamy tworzenia zwartych grup
-używamy maseczek i zachowujemy bezpieczny dystans
-ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła.
Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (w Auli Jana Pawła II) – w dni powszednie od godz. 17.30 do godz. 18.20. W niedziele – 40 min przed Mszą św.
Przyjmujemy intencje mszalne na drugie półrocze bieżącego roku.
Wróć do spisu treści