Przejdź do treści

2018.12.02

Ogłoszenia > 2018
    
  
  
  
Ogłoszenia na I niedzielę Adwentu – 2.12.2018 r.

 1. Dziękujemy O. Krzysztofowi Dworakowi, który od 35 lat pracuje w Brazylii, a obecnie posługuje w Lizbonie w Portugalii, za obecność wśród nas i przewodniczenie Mszy Św.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Pana i nowy Rok liturgiczny. W tym okresie naszymi specjalnymi nabożeństwami będą Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, które będziemy śpiewać rano, przed Mszą Św. o 9:30 oraz Roraty, które będziemy sprawować w każdy czwartek o 15:30. Zapraszamy! Do spowiedzi przedświątecznej będzie można przystąpić w niedzielę 23.12. Postaramy się o spowiedników.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zatem po Mszy Św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. Jak zwykle zapraszamy na Nowennę nieustanną w środę o 17:00.
 5. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca, zatem po Mszy Św. Roratniej - adoracja Najśw. Sakr. w intencji powołań. Od godz. 17:00 – porady psychologiczne.
 6. W tym tygodniu, w sobotę, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.
 7. Tym razem grudniowe spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, które zwykle odbywa się w II niedzielę miesiąca, jest odwołane.
 8. Przed błogosławieństwem poświęcimy opłatki, które już od dzisiaj będą dostępne w zakrystii.
 9. Trwają przygotowania do koncertu kolędowego grup etnicznych, który odbędzie się w niedzielę 16.12. Dzisiaj próba o godz. 11:00.
 10. W ubiegłym roku gościliśmy w naszym kościele grupę dzieci z Krakowa z Fundacji Dzieła Pomocy Dzieciom. Pani Wiesława Cichosz podjęła inicjatywę, by tym razem sprawić radość tym dzieciom w postaci wysyłki panetonów i słodyczy. Dzisiaj przed kościołem będzie zbierała do puszki ofiary na ten cel, od osób, które zechcą się przyłączyć.
 11. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Adwent 2018”. Przeczytamy w nim m. in. rozmowę z ks. Piotrem Pawlukiewiczem – słynnym rekolekcjonistą, zmagającym się z ciężką chorobą, List premiera Mateusza Morawieckiego do Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, kilka artykułów poświęconych tematyce Adwentu i Niepokalanej, oraz wiele ciekawych artykułów na różne tematy.
Wróć do spisu treści