Przejdź do treści

2021.04.18

Ogłoszenia > 2021
  
III Niedziela Wielkanocna  1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy". Może szczególnie w tych kolejnych dniach sięgnijmy po Pismo Święte, aby je czytać, rozważać oraz spotykać żywego Boga. Niech ono stanie się dla nas momentem medytacji i modlitwy, pomaga przy rachunku sumienia i rozpala większą miłość do naszego Pana.

  1. W najbliższy piątek 23 kwietnia przeżywamy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Polecajmy w modlitwach naszą ojczyznę.

  1. Zapraszamy na nowennę i Mszę św. w środę o godz. 17:00. Zachęcamy do składnia próśb i podziękowań. W czwartek Msza św. o godz. 15:30.

  1. Za tydzień będziemy przeżywać "Niedzielę Dobrego Pasterza" – jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Naszą pomoc materialną wyrazimy poprzez zbiórkę do puszek po Mszach św.

  1. W okresie Wielkiego Postu w Polsce odbywały się tzw. Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Również w Rzymie była planowana ta modlitwa, jednak z faktu obostrzeń nie mogła się ona odbyć. Pomimo to organizatorzy postanowili nie zrezygnować i zachęcają do przejścia oraz modlitwy podczas tej Drogi Krzyżowej. Trasa liczy około 40 km i wiedzie przez Rzym. Można ją przejść w dniach od 26 kwietnia do 1 maja. Rozpoczyna się Mszą Św. w Bazylice św. Pankracego przy Piazza San Pancrazio 5/D o godz. 7:30. Informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeń przy drzwiach kościoła.

  1. Trwamy w roku św. Józefa i z tej okazji nasi bracia klerycy z naszego tuchowskiego seminarium wydali książkę "Rozmyślania o św. Józefie" autorstwa św. Alfonsa Marii de Liguorii. Można ją nabyć w zakrystii. Koszt 5 euro.

  1. Porady dot. pracy i pobytu we Włoszech będą w czwartek o godz. 17:00 (wejście od via Merulana 31).

  1. W zakrystii do nabycia tygodnik "Niedziela".   
Wróć do spisu treści