Przejdź do treści

2018.02.25

Ogłoszenia > 2018

  
  
  
  
Ogłoszenia na II niedzielę Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Głosi je dla nas O. Marek Kordecki – redemptorysta, doktorant teologii moralnej. Potrwają one przez kolejne trzy niedziele. W ostatnia niedzielę, czyli 11 marca, będzie okazja przystąpienia do spowiedzi rekolekcyjnej. Również wtedy podziękujemy naszemu rekolekcjoniście składając ofiary do puszek.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdą niedzielę po Mszy św. o 12:30 – nabożeństwo Gorzkich Żali. W każdy czwartek po Mszy Św. o 15:30 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  3. Zapraszamy także do udziału w Nowennie do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z racji nabożeństwa Drogi Krzyżowej, nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu, niemniej pamiętamy w modlitwach o sprawie powołań kapłańskich i zakonnych. W przyszłą niedzielę, 4 marca, zmiana tajemnic Żywego Różańca: po Mszy św. o godz. 12.30.
  5. Nowy numer „Niedzieli” proponuje: „Człowiek się rodzi, bo żyje”. Dzisiaj w Polsce życie chorych nienarodzonych dzieci bardziej niż kiedykolwiek spoczywa w rękach polityków – tak Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna komentuje odłożenie przez Sejm prac nad projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się 830 tys. Polaków. Przypomina też głos nestorki polskiego ruchu pro-life dr Wandy Półtawskiej, która bezwzględne motywy prawa do życia każdego człowieka zawarła w stwierdzeniu: – Człowiek nie dlatego żyje, że się urodził, tylko dlatego się rodzi, że żyje. Każdy z nas może upomnieć się o życie chorych dzieci – w „Niedzieli” nr 6, są adresy parlamentarzystów, do których można pisać w tej sprawie. „Święte życie Ojca Pio” Jaki był Ojciec Pio? Ile godzin spowiadał? Jakich dokonywał cudów? O jednym z najsłynniejszych świętych opowiada świadek jego życia – o. Marciano Morra OFMCap. Autorem wywiadu jest Krzysztof Tadej, dziennikarz TVP. „Prowadził Polskę ku prawdzie” – pamięci reżysera Antoniego Krauzego Za film „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” otrzymał w Montrealu prestiżową nagrodę FIPRESCI. Kilka innych jego filmów uhonorowano laurami na festiwalach, m.in. w San Remo i San Sebastián. Antoniego Krauzego, reżysera filmu „Smoleńsk”, wspomina Mateusz Wyrwich. A także wiele innych ciekawych artykułów.

Wróć do spisu treści