Przejdź do treści

2021.08.15

Ogłoszenia > 2021
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  1. Dziś w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w tradycji nazywanej świętem Matki Bożej Zielnej wspominamy również 101. rocznica Bitwy Warszawskiej określanej mianem "Cudu na Wisłą". Zwycięstwo to pozwoliło zachować niepodległość odradzającej się Rzeczpospolitej oraz powstrzyma bolszewicką rewolucję mającą ogarnąć Europę Zachodnią. Módlmy się za naszą Ojczyznę, która i dziś musi zmagać się z nieprzyjacielem zewnętrznym i wewnętrznym prosząc, aby zapanował pokój serc i wzajemna miłość.

  1. Dziś w Tuchowie i Lubaszowej nasi współbracia złożą swoje śluby zakonne. Pamiętamy o 3 nowicjuszach, którzy przyjmą pierwszą profesję zakonną a także o 7 braciach składających wieczystą profesję a także o tych współbraciach, którzy ponowią swoje zobowiązania. Niech dobry Bóg umocni w nich dokonany wybór, Maryja Matka Nieustającej Pomocy wspiera oraz św. Alfons Maria de Liguori, nasz założyciel, wyprasza dla nich potrzebne łaski.

  1. Witamy wszystkich pielgrzymów i życzymy dobrego pobytu w Rzymie.

  1. W miesiącu sierpniu nie ma Mszy św. w czwartki o godz. 15:30.

  1. Nowenna Nieustanna w środę o godz. 17:00. Zachęcamy do pozostawiania podziękowań i próśb.

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek wspomnienie św. Jacka, w piątek wspomnienie św. Bernarda, w sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża.
Wróć do spisu treści