Przejdź do treści

2018.01.14

Ogłoszenia > 2018


  

Ogłoszenia na II Niedzielę zwykłą – 14.01.2018 r.


  1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ojciec Święty sprawuje w Watykanie Mszę św. o godz. 10:00 i zaprasza nas wszystkich do łączności modlitewnej. Także ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na pomoc migrantom i uchodźcom.
  2. Także dzisiaj obchodzimy wspomnienie liturgiczne naszego współbrata bł. Piotra Dondersa, redemptorysty pochodzącego z Holandii, misjonarza w Surinamie. Przez czterdzieści cztery lata pracował w tropikalnych okolicach nad umacnianiem wiary chrześcijan i nad szerzeniem jej wśród niewierzących, zwłaszcza wśród Indian i Murzynów. Przez trzydzieści lat pracował niezmordowanie wśród trędowatych. Zmarł w opinii świętości 14 stycznia 1887 roku.
  3. Zapraszamy serdecznie na Nowennę nieustanna we środę o godz. 17:00.
  4. W czwartek, 18 stycznia, rozpocznie się doroczny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15:30.
  5. W piątek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, Założyciela sióstr Sercanek.
  6. Dzisiaj nie będzie spotkania Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  7. Nowy numer Niedzieli jest zatytułowany „Na szczytach świata”. „To Polacy otwarli nową epokę w dziejach himalaizmu” – mówi Krzysztof Wielicki, pierwszy zdobywca Mont Everestu zimą, kierownik tegorocznej zimowej wyprawy na K2. * W roku 100-lecia odzyskania niepodległości artykuł Pawła Zuchniewicza „Patriotyzm Jana Pawła II”. „NIEDZIELA MŁODYCH” PROPONUJE: „Niewyczerpana radość” – relacja z Taize. „Tajemnica miłości” – jak odnaleźć trwałe szczęście w małżeństwie. Dlaczego islam toleruje przemoc? Z o. Samirem Khalilem Samirem SJ – egipskim islamologiem – rozmawia Włodzimierz Rędzioch, a także wiele innych ciekawych artykułów.
Wróć do spisu treści